Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Průvod a porcování prasete: Masopustní jarmark ve F-M byl bohatý

Město uplynulou sobotu ožilo Masopustním jarmarkem. Připraveno bylo bohaté občerstvení a nechyběly ani stánky s tradičním zbožím. Součástí byl také veselý průvod masek i ukázka porcování prasete.

Místecké náměstí Svobody už počtvrté ovládl Masopustní jarmark. Také letos se nesl v duchu oblíbených Beskydských farmářských trhů a taky zabijačky. Časem prověření farmáři ve svých stáncích nabízeli tradiční zboží, jako například masné a mléčné výrobky, různé druhy sladkého i slaného pečiva, vejce, zeleninu, med, marmelády, ale i výrobky ze dřeva a proutí. Lidé si pochutnali na ovaru i prejtu, pekly se trdelníky, pražily oříšky a podávaly se teplé i studené nápoje. 

“Masopust je jeden z nejkrásnějších lidových svátků. Pomalu přichází jaro, a tak bychom se měli dobře před postem najíst. Je krásně, masky se baví, hudba hraje, kejklíři jsou připraveni, co víc si přát. Program je bohatý, jsou tady písničky, tance, divadélka pro děti a spoustu dalších věcí,” uvedl za Společnost pro zachování kulturního dědictví historie a romantiky Marek Tichý.

Co na masopustním jarmarku samozřejmě nesmělo v žádném případě chybět, byl tradiční masopustní průvod masek. 

“Je tady spousta, lidí, všichni se baví. Mohou si nakoupit jitrnice, jelita nebo něco sladkého. Určitě se to lidem líbilo a užili si to,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Jakub Míček.

Návštěvníci letos mohli shlédnout také ukázku porcování prasete, o kterou se postaral řezník Krkovička. K dobré náladě všech zúčastněných také zahrála masopustní kapela. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy