Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zima ve F-M nahrává Technickým službám. Díky dobrému počasí opravují chodníky

Letošní zimní počasí v mnoha ohledech spíše připomíná brzké jaro. To ale nevadí technickým službám, které díky tomu mohou provádět práce, ke kterým by se jinak dostaly až mnohem později.

Teploty nad nulou, bez sněhových srážek a ledovky, takové počasí s pár výjimkami panuje letos v zimě. Technickým službám mírný charakter zimního počasí ale hraje do karet. Namísto každodenního plužení a solení cest a chodníků, se zaměstnanci pustili do zcela jiné činnosti.

“Hodně nestandardní počasí nám umožnilo dělat práce, které běžně v tomto období neděláme. Mám na mysli konkrétně dodláždění chodníku na ulici Černá cesta, kde došlo k opoždění v loňském roce kvůli přeložce inženýrských sítí. Tech chodník už je v podstatě realizován, zbývá provést terénní úpravy, které budeme řešit až v jarních měsících včetně výsevu trávy. Hned po Novém roce na základě mnoha dotazů občanů, kdy byl trochu problém během Vánoc v podchodu od bývalého autobusového nádraží až po Albert, došlo dále k výměně ekodrenu, který byl už za svou životností,” sdělil předseda představenstva TS F-M

Technické služby také zahájily rekonstrukci dvou chodníků na ulici M. Majerové.

“U jednoho dojde k předláždění a u druhý bude realizován úplně nový ze zámkové dlažby už i s novou vodicí linií pro slabozraké a slepce. V průběhu ledna jsme už i několikrát vyjeli strojními zametači, takže se provádí i strojní čištění. Už v únoru jsme zahájili i přípravné práce na jarní úklid, takže už se čistí některé propustky, mostky, kanalizační vpustě, takže se trochu v předstihu připravujeme i na příchod toho jara,” dodal Kohut.

Pokud ještě počasí nepřekvapí, vypukne jarní úklid zhruba kolem poloviny března.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy