Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rada F-M schválila dotace do soc. a zdrav. oblasti. Konečné slovo budou mít zastupitelé

Na blížícím se zastupitelstvu se budou projednávat mimo jiné dotace do sociální a zdravotní oblasti. Ty už schválila rada města. Zastupitelé teď na svém zasedání o jejich poskytnutí organizacím rozhodnou.

Rada města na svém únorovém zasedání doporučila zastupitelstvu města schválit dotace ze dvou dotačních programů. Prvním z nich je program na podporu projektů v oblasti zdravotnictví.

“Z prvního programu získá částku ve výši 50 tisíc Mobilní hospic Ondrášek a mobilní hospic Strom života, kteří poskytují hospicovou péči přímo u klientů v domácnosti. Rovněž jsme podpořili Mobilní hospicovou péči, kterou provozuje Charita Frýdek-Místek, a to v částce 100 000,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Částku 200 tisíc korun dostane v rámci tohoto programu také Dobrovolnické centrum ADRA, a to na realizaci nového projektu Podpora dětí s autismem a jejich rodin. 

“V rámci tohoto projektu jsme pro letošek připravili dvě nové aktivity. Jednou je canisterapie, na kterou máme odborníky, ale potřebujeme i spoustu dobrovolníků, a druhou je muzikoterapie, která pomáhá dětem rozvíjet své motorické i sluchové dovednosti. Jsme rádi, že nás město podporuje, že můžeme tímto způsobem pomáhat a přáli bychom si, aby se nám hlásili dobrovolníci,” vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Stanislav Staněk.

Zastupitelé budou dále schvalovat dotace v rámci druhého programu, a to z programu Podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby.

“Z programu Podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby, kde se rozděloval 1 milion korun, získají částku 100 tisíc Podané ruce, které poskytují ve Frýdku-Místu canisterapii. 315 tisíc korun získá Adra, a to zejména na dobrovolnické programy pro seniory, osoby se zdravotním postižením, dlouhodobě a nevyléčitelně nemocné, které poskytují jak v léčebných zařízeních tak v domácnostech,” sdělil Sikora.

Podporu radních si našla i Kafira, která získá 70 tisíc korun na projekt Podpora pracovního uplatnění osob se zrakovým postižením.
Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků