Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M už běží přípravy na jarní výsadbu. Chystá se i údržba pískovišť

Ve městě začínají pomalu rozkvétat záhony s cibulovinami. Může za to extrémně teplé počasí, které tuto zimu panuje. Proto se už dnes začíná s jejich údržbou.

O skutečnosti, že zaměstnanci Technických služeb vzhledem k mírné zimě a teplému počasí vykonávají řadu činností, které se v tomto období běžně nedělají, jako opravy chodníků, úklid ulic a podobně, jsme vám již říkali. Nyní začali také s přípravou květinových záhonů. 

“Technické služby se starají o město, o zeleň, o chodníky, a protože zima není taková, na kterou jsme byli před několika lety zvyklí, už v tuto chvíli se začínají starat o zeleň a připravují jarní výsadby,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Údržbu záhonů s cibulovinami, které už pomalu začínají rozkvétat, zahájili zaměstnanci provozu Zeleň už v posledním únorovém týdnu.

“Jedná se o odplevelení a otrhání nerozkvetlých  a uhnilých trvalek. Jedná se o exponované plochy, tzn. ulice 8. pěšího pluku, před 6. ZŠ, na křižovatce U Rady, na kruhovém objezdu u restaurace U Křivého psa a několik dalších,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Vedle údržby záhonů už by ve městě mohly s předstihem začít také práce spojené s úpravami dětských pískovišť, konkrétně odtěžování starého písku, a to hlavně v těch lokalitách města, kde je možné dojet s těžkou technikou, aby nedošlo k poničení terénních ploch. Samotný návoz písku pak Technické služby plánují zhruba v polovině března.

“Kromě toho chceme zahájit jarní vyhrabání na hřbitovech v integrovaných částech. Využijeme i toho, že začneme vybetonovávat na centrálním pohřebišti nové urnové a epitafové hroby. To taky běžně děláme až v březnu,” upřesnil Kohut.

Zhruba v polovině března by mělo být v ulicích města zahájeno také tradiční blokové čištění.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků