Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výročí T. G. Masaryka si ve F-M připomněli i cyklisté. Uspořádali manifestační jízdu

Vedení města si spolu s občany u pomníku T. G. Masaryka ve Frýdku připomnělo 170. výročí narození prezidenta Osvoboditele. U příležitosti tohoto významného výročí se konala také manifestační jízda cyklistů.

Rovných 170 let uplynulo od narození státníka, filozofa, pedagoga a politika Tomáše Garrigue Masaryka. Významné výročí si připomínali lidé ze všech koutů naší země a ani Frýdek-Místek nebyl výjimkou. U Masarykovi busty před základní školou Petra Bezruče se v pátek 6. března v osm hodin ráno sešlo vedení města, občané a letos výjimečně také cyklističtí nadšenci, aby všichni společně památku prvního československého prezidenta náležitě uctili.

“Výročí narození T. G. Masaryka si ve Frýdku-Místku připomínáme každým rokem. Letos jsme se u této příležitosti dohodli, že zkusíme oživit cyklistickou tradici, která byla u nás ve městě založena již v roce 1935,” sdělil primátor Frýdku-Místku

Jako hold prezidentu Osvoboditeli se zaregistrovaní cyklističtí nadšenci společně na bicyklech vydali na trasu, kterou absolvovali frýdeckomístečtí cyklisté sportovního oddílu SK Ostravica. 

“V únoru loňského roku jsem v archivu objevil fotku, na které byli cyklisté z SK Ostravica Frýdek. Na základě té fotky vznikl projekt Masaryk 170, který navazuje na jízdy cyklistů z let 1935, 1936 a 1937 z Frýdku-Místku za prezidentem Masarykem do Lán, kde mu jezdili gratulovat k narozeninám. A protože je letos 170. výročí, vytvořili jsme web a navazujeme a obnovujeme tradici, která započala před 85 lety,,” uvedl manažer projektu Masaryk 170 Marek Šimoňák.

Trasa, kterou se pořadatelé letos rozhodli zvládnout ve dvou dnech, vedla z Frýdku-Místku až ke hrobu v Lánech. Cesta byla dlouhá 425 km.

“Teď nás čeká cesta do Olomouce. V našem autě vezeme československou a českou státní vlajku a prapor města Frýdku-Místku. V Olomouci nás čekají Sokolové, kteří nám dají sokolský prapor, který povezeme do Lán. Dneska dojedeme do Litomyšle, a zítra bychom měli být o půl páté v Lánech na hřbitově. Tam proběhne pietní akt. Druhý den proběhne setkání v muzeu T. G. Masaryka, kde předáme tuto plaketu a znovu vzpomeneme na jízdy cyklistů z Frýdku-Místku,” popsal Šimoňák.

Mezi partnery akce se zařadilo také město Frýdek-Místek, záštitu převzal primátor Michal Pobucký.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků