Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Frýdecko-Místecku zemřel po srážce s automobilem motocyklista

Střet osobního automobilu s motorkou na Frýdecko-Místecku skončil smrtí devětatřicetiletého motorkáře. Nehoda se stala v neděli v podvečer v obci Sedliště.

Před sedmou hodinou večerní převzali operátoři krajského operačního střediska zdravotnické záchranné služby informaci o střetu osobního vozidla s motocyklem v obci Sedliště. Na místo vyjely pozemní týmy a vzlétl vrtulník. První záchranáři byli u postiženého během pěti minut od nahlášení události.

„Devětatřicetiletý motocyklista byl po nehodě v bezvědomí, utrpěl vícečetná závažná poranění a nalézal se v přímém ohrožení života. Zasahující lékaři museli provést intubaci jeho dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace a posádky zahájily podávání léků dvěma žilními vstupy,“ uvedl Lukáš Humpl, mluvčí zdravotnické záchranné služby

Zraněný muž byl následně transportován do ostravské fakultní nemocnice. V době předání do péče tamních lékařů byl jeho stav kritický.  Na následky zranění v nemocnici zemřel. 

„Řidiči jeli v opačných směrech. Ke srážce mělo dojít v prostoru křižovatky ve chvíli, kdy měl dle předběžně zjištěných informací řidič automobilu odbočovat. Řidič vozidla nebyl pod vlivem alkoholických nápojů,“ sdělila policejní mluvčí Soňa Štětínská. Okolnosti nehody policisté zjišťují.  

Foto: ZZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy