Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory

Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory. Výstavba světelného signalizačního zařízení za téměř dva miliony už běží. Práce by měly být hotové do konce měsíce.

Třída T. G. Masaryka u katastrálního úřadu ve Frýdku je velmi frekventovaným místem. Plynulejší dopravu a hlavně bezpečnější přecházení lidí by v brzké době měly usnadnit semafory. V těchto dnech se budují v místech současného přechodu pro chodce.

“Je to místo, které je kritické hlavně ráno, když chodí děti do školy, a pak odpoledne, když chodí ze školy. Vždycky to místo hlídali městští policisté. Že je tam nutné dát semafory, jsme věděli dlouho. Nyní se to realizuje. Slibujeme si od toho větší bezpečnost chodců a plynulejší provoz mezi křižovatkami,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Světelné signalizační značení bude stát 1 milion 800 tisíc korun. práce provádí Technické služby.

“Ty práce spočívají hlavně ve výkopových pracích, aby mohla být přivedena příslušná kabeláž. Pod samotnou komunikací je jeden protlak. Budou tam postaveny tři sloupy na světelné signalizační zařízení, bude tam osm návěstidel a dva videodetektory,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Práce skončí do konce května, samotné semafory ale začnou fungovat později, v návaznosti na kolaudační řízení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySTEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

LM stavby Sochorek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail