Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory

Přechod pro chodce u katastrálního úřadu ve Frýdku budou řídit semafory. Výstavba světelného signalizačního zařízení za téměř dva miliony už běží. Práce by měly být hotové do konce měsíce.

Třída T. G. Masaryka u katastrálního úřadu ve Frýdku je velmi frekventovaným místem. Plynulejší dopravu a hlavně bezpečnější přecházení lidí by v brzké době měly usnadnit semafory. V těchto dnech se budují v místech současného přechodu pro chodce.

“Je to místo, které je kritické hlavně ráno, když chodí děti do školy, a pak odpoledne, když chodí ze školy. Vždycky to místo hlídali městští policisté. Že je tam nutné dát semafory, jsme věděli dlouho. Nyní se to realizuje. Slibujeme si od toho větší bezpečnost chodců a plynulejší provoz mezi křižovatkami,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Světelné signalizační značení bude stát 1 milion 800 tisíc korun. práce provádí Technické služby.

“Ty práce spočívají hlavně ve výkopových pracích, aby mohla být přivedena příslušná kabeláž. Pod samotnou komunikací je jeden protlak. Budou tam postaveny tři sloupy na světelné signalizační zařízení, bude tam osm návěstidel a dva videodetektory,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Práce skončí do konce května, samotné semafory ale začnou fungovat později, v návaznosti na kolaudační řízení.
Tomáš Kočko & ORCHESTR | Léto v zahradě ZRUŠENO!!!

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků