Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus zbrzdil některé investiční akce ve F-M, termín dokončení se protáhne

Pandemie koronaviru ovlivnila řadu věcí. Ve Frýdku-Místku se kvůli ní zbrzdilo několik investičních akcí. Patří k nim například oprava Rubikovy křižovatky nebo rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory.

Pandemie koronaviru si ve Frýdku-Místku prozatím nevyžádala zrušení žádné z investičních akcí na letošní rok. Některé z nich kvůli omezením ale skončí později, než bylo původně v plánu.

“Například rozjetá oprava Rubikovy křižovatky a mostu na TGM jela kvůli nedostatku dělníků, protože většina subdodavatelů je ze Slovenska, v omezeném režimu. Práce se protáhnou. Podobný problém je u zakázky na výstavbu kanalizace v částech Skalice, Chlebovice a Zelinkovice-Lysůvky, které měly být zahájeny začátkem dubna, ovšem z důvodu nedostatku dělníků jsou postupně zahajovány až v těchto dnech,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

S ohledem na přijatá bezpečnostní opatření musela být pozastavena také rekonstrukce bytových jader v Penzionu pro seniory.

“Je to na objektu, kde je jednotka domova pro seniory, kde je i zakázán vstup návštěv. V případě potřeby a řešení technických záležitostí, například se stoupačkami, by tam museli chodit pracovníci firmy, a to se teď nedalo realizovat. Musí se ten termín posunout,” uvedl ředitel Penzionu pro seniory F-M Jaroslav Chlebek.

Podobně to je také například u zakázky na zpracování projektové dokumentace pro rekonstrukci a opravu vnitřních instalací ve věžových domech Anenská 689 a ČSA 799. V současné době, kdy lidé mají omezit styk s cizími lidmi, nejde provádět pasportizací jednotlivých bytů, proto jsou akce pozastavené.
LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

15.07. 19:45
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 110 do 160 Kč/hod.

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků