Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní F-M jednali o revitalizaci sídliště Riviera, opravách v mateřinkách i nočním klidu

Revitalizaci sídliště Riviera, ale také rekonstrukce v mateřských školách nebo vyhlášku o nočním klidu, to vše řešili radní města na svém posledním jednání. V reportáži se na vybraná témata podíváme blíže.

Na magistrátu proběhlo zasedání rady města. Na stole měli radní na 30 bodů. Řešili mimo jiné revitalizaci sídliště Riviera.

“Máme studii, která poskytuje ucelenou představu o přeměně sídliště. Nyní necháváme zpracovat projekty na realizaci úprav v jednotlivých lokalitách sídliště, o kterých si z velké části rozhodli tamní obyvatelé. Mohli si vybrat, co chtějí mít tak zvaně pod svými okny. V dotaznících, které jsme jim roznesli do schránek, měli na výběr z několika možností. Ve většině případů si přeji nová parkovací místa, zatravnit staré a nepoužívané asfaltové plochy a odstranit betonové zídky, klepáče i sušáky na prádlo, kterých je na sídlištích z dob minulého století více než dost. Pod okny chtějí mít záhony s trvalkami a květinové loučky. A samozřejmě chtějí i dětská hřiště a hřiště na míčové sporty,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V současné době se budou zpracovávat jednotlivé stupně projektové dokumentace, a to pro tři lokality sídliště.

“Lokalitu č. 1, která je dána ulicemi Frýdlantská. Myslivečka a 28. října, dále lokalitu č. 4 dané ulicemi 1. máje a 28. října a lokalitu č. 8 vymezené ulicemi Josefa Suka a Frýdlantská. Předpokládaná cena za vyhotovení všech stupňů projektové dokumentace pro tři lokality byla odhadována na jeden a čtvrt milionu. Zakázku jsme soutěžili nadvakrát, poprvé se přihlásily firmy, které překročily předpokládanou hodnotu i finanční možnosti investičního odboru, proto byla zakázka soutěžena podruhé a podařilo se vysoutěžit firmu, která projektové dokumentace zpracuje za zhruba 988 tisíc korun, což je úspora o více jak čtvrt milionu oproti předpokládané ceně. Zpracování všech stupňů projektové dokumentace je několikaměsíční činnost, v návaznosti na všechny zákonem stanovené lhůty by mohla být hotova zhruba za 9 měsíců. Následně by se vypisovala zakázka na zhotovitele a až poté by se mohlo začít s úpravou sídliště, nejdříve tedy v příštím roce,” dodal primátor.

Rada rozhodla také o opravách dvou teras v areálu MŠ Beruška.

“Terasy navazují na zatravněnou plochu zahrady s herními prvky pro děti. Jedna terasa je dřevěná, druhá z betonových dlaždic, obě jsou opotřebované a poškozené mrazem, jsou za hranicí životnosti. Nejen z estetického, ale i bezpečnostního hlediska je čas terasy upravit. Nově budou mít povrch z terasových dřevoplastových prken, které jsou vysoce odolné a bezúdržbové. Předpokládané náklady byly vyčísleny na 910 tisíc, vysoutěžit se podařilo firmu, která práce realizuje za něco málo přes 670 tisíc, což je více jak čtvrt milionová úspora,” řekl Pobucký.

Řešila se také vyhláška o nočním klidu.

“Město může vyhláškou povolit konání venkovních akcí i po 22. hodině, a to tak, že akci prodlouží na úkor nočního klidu, který naopak zkrátí. V návaznosti na koronavirová opatření byl zrušen například Festival vína FM Vínopitie, Kamenité Čas fest, který se měl letos poprvé konat na Olešné, Mezinárodní folklorní festival nebo Historické slavnosti a další akce pod širým nebem. Ty budou nově z vyhlášky vyňaty. Naopak některé akce byly přesunuty a ve vyhlášce je tedy nutné upravit termín jejich konání, například Chlebovické rodinné slavnosti, které se měly konat 6. června, se přesouvají na 8. srpna. Vyhlášku budou následně v červnu schvalovat zastupitelé,” sdělil primátor.

Vybranými tématy se ještě budeme zabývat podrobněji.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy