Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní F-M jednali o revitalizaci sídliště Riviera, opravách v mateřinkách i nočním klidu

Frýdek-Místek |

Revitalizaci sídliště Riviera, ale také rekonstrukce v mateřských školách nebo vyhlášku o nočním klidu, to vše řešili radní města na svém posledním jednání. V reportáži se na vybraná témata podíváme blíže.

Na magistrátu proběhlo zasedání rady města. Na stole měli radní na 30 bodů. Řešili mimo jiné revitalizaci sídliště Riviera.

“Máme studii, která poskytuje ucelenou představu o přeměně sídliště. Nyní necháváme zpracovat projekty na realizaci úprav v jednotlivých lokalitách sídliště, o kterých si z velké části rozhodli tamní obyvatelé. Mohli si vybrat, co chtějí mít tak zvaně pod svými okny. V dotaznících, které jsme jim roznesli do schránek, měli na výběr z několika možností. Ve většině případů si přeji nová parkovací místa, zatravnit staré a nepoužívané asfaltové plochy a odstranit betonové zídky, klepáče i sušáky na prádlo, kterých je na sídlištích z dob minulého století více než dost. Pod okny chtějí mít záhony s trvalkami a květinové loučky. A samozřejmě chtějí i dětská hřiště a hřiště na míčové sporty,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V současné době se budou zpracovávat jednotlivé stupně projektové dokumentace, a to pro tři lokality sídliště.

“Lokalitu č. 1, která je dána ulicemi Frýdlantská. Myslivečka a 28. října, dále lokalitu č. 4 dané ulicemi 1. máje a 28. října a lokalitu č. 8 vymezené ulicemi Josefa Suka a Frýdlantská. Předpokládaná cena za vyhotovení všech stupňů projektové dokumentace pro tři lokality byla odhadována na jeden a čtvrt milionu. Zakázku jsme soutěžili nadvakrát, poprvé se přihlásily firmy, které překročily předpokládanou hodnotu i finanční možnosti investičního odboru, proto byla zakázka soutěžena podruhé a podařilo se vysoutěžit firmu, která projektové dokumentace zpracuje za zhruba 988 tisíc korun, což je úspora o více jak čtvrt milionu oproti předpokládané ceně. Zpracování všech stupňů projektové dokumentace je několikaměsíční činnost, v návaznosti na všechny zákonem stanovené lhůty by mohla být hotova zhruba za 9 měsíců. Následně by se vypisovala zakázka na zhotovitele a až poté by se mohlo začít s úpravou sídliště, nejdříve tedy v příštím roce,” dodal primátor.

Rada rozhodla také o opravách dvou teras v areálu MŠ Beruška.

“Terasy navazují na zatravněnou plochu zahrady s herními prvky pro děti. Jedna terasa je dřevěná, druhá z betonových dlaždic, obě jsou opotřebované a poškozené mrazem, jsou za hranicí životnosti. Nejen z estetického, ale i bezpečnostního hlediska je čas terasy upravit. Nově budou mít povrch z terasových dřevoplastových prken, které jsou vysoce odolné a bezúdržbové. Předpokládané náklady byly vyčísleny na 910 tisíc, vysoutěžit se podařilo firmu, která práce realizuje za něco málo přes 670 tisíc, což je více jak čtvrt milionová úspora,” řekl Pobucký.

Řešila se také vyhláška o nočním klidu.

“Město může vyhláškou povolit konání venkovních akcí i po 22. hodině, a to tak, že akci prodlouží na úkor nočního klidu, který naopak zkrátí. V návaznosti na koronavirová opatření byl zrušen například Festival vína FM Vínopitie, Kamenité Čas fest, který se měl letos poprvé konat na Olešné, Mezinárodní folklorní festival nebo Historické slavnosti a další akce pod širým nebem. Ty budou nově z vyhlášky vyňaty. Naopak některé akce byly přesunuty a ve vyhlášce je tedy nutné upravit termín jejich konání, například Chlebovické rodinné slavnosti, které se měly konat 6. června, se přesouvají na 8. srpna. Vyhlášku budou následně v červnu schvalovat zastupitelé,” sdělil primátor.

Vybranými tématy se ještě budeme zabývat podrobněji.

Nahlásit chybu


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 15:12, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Radní F-M jednali o revitalizaci sídliště Riviera, opravách v mateřinkách i nočním klidu
Vydáno 18. května 2020 16:43, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Revitalizaci sídliště Riviera, ale také rekonstrukce v mateřských školách nebo vyhlášku o nočním klidu, to vše řešili radní města na svém posledním jednání. V reportáži se na vybraná témata podíváme blíže.

Na magistrátu proběhlo zasedání rady města. Na stole měli radní na 30 bodů. Řešili mimo jiné revitalizaci sídliště Riviera.

“Máme studii, která poskytuje ucelenou představu o přeměně sídliště. Nyní necháváme zpracovat projekty na realizaci úprav v jednotlivých lokalitách sídliště, o kterých si z velké části rozhodli tamní obyvatelé. Mohli si vybrat, co chtějí mít tak zvaně pod svými okny. V dotaznících, které jsme jim roznesli do schránek, měli na výběr z několika možností. Ve většině případů si přeji nová parkovací místa, zatravnit staré a nepoužívané asfaltové plochy a odstranit betonové zídky, klepáče i sušáky na prádlo, kterých je na sídlištích z dob minulého století více než dost. Pod okny chtějí mít záhony s trvalkami a květinové loučky. A samozřejmě chtějí i dětská hřiště a hřiště na míčové sporty,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V současné době se budou zpracovávat jednotlivé stupně projektové dokumentace, a to pro tři lokality sídliště.

“Lokalitu č. 1, která je dána ulicemi Frýdlantská. Myslivečka a 28. října, dále lokalitu č. 4 dané ulicemi 1. máje a 28. října a lokalitu č. 8 vymezené ulicemi Josefa Suka a Frýdlantská. Předpokládaná cena za vyhotovení všech stupňů projektové dokumentace pro tři lokality byla odhadována na jeden a čtvrt milionu. Zakázku jsme soutěžili nadvakrát, poprvé se přihlásily firmy, které překročily předpokládanou hodnotu i finanční možnosti investičního odboru, proto byla zakázka soutěžena podruhé a podařilo se vysoutěžit firmu, která projektové dokumentace zpracuje za zhruba 988 tisíc korun, což je úspora o více jak čtvrt milionu oproti předpokládané ceně. Zpracování všech stupňů projektové dokumentace je několikaměsíční činnost, v návaznosti na všechny zákonem stanovené lhůty by mohla být hotova zhruba za 9 měsíců. Následně by se vypisovala zakázka na zhotovitele a až poté by se mohlo začít s úpravou sídliště, nejdříve tedy v příštím roce,” dodal primátor.

Rada rozhodla také o opravách dvou teras v areálu MŠ Beruška.

“Terasy navazují na zatravněnou plochu zahrady s herními prvky pro děti. Jedna terasa je dřevěná, druhá z betonových dlaždic, obě jsou opotřebované a poškozené mrazem, jsou za hranicí životnosti. Nejen z estetického, ale i bezpečnostního hlediska je čas terasy upravit. Nově budou mít povrch z terasových dřevoplastových prken, které jsou vysoce odolné a bezúdržbové. Předpokládané náklady byly vyčísleny na 910 tisíc, vysoutěžit se podařilo firmu, která práce realizuje za něco málo přes 670 tisíc, což je více jak čtvrt milionová úspora,” řekl Pobucký.

Řešila se také vyhláška o nočním klidu.

“Město může vyhláškou povolit konání venkovních akcí i po 22. hodině, a to tak, že akci prodlouží na úkor nočního klidu, který naopak zkrátí. V návaznosti na koronavirová opatření byl zrušen například Festival vína FM Vínopitie, Kamenité Čas fest, který se měl letos poprvé konat na Olešné, Mezinárodní folklorní festival nebo Historické slavnosti a další akce pod širým nebem. Ty budou nově z vyhlášky vyňaty. Naopak některé akce byly přesunuty a ve vyhlášce je tedy nutné upravit termín jejich konání, například Chlebovické rodinné slavnosti, které se měly konat 6. června, se přesouvají na 8. srpna. Vyhlášku budou následně v červnu schvalovat zastupitelé,” sdělil primátor.

Vybranými tématy se ještě budeme zabývat podrobněji.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000020372/radni-fm-jednali-o-revitalizaci-sidliste-riviera-opravach-v-materinkach-i-nocnim-klidu