Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek má mistryně České republiky v atletice. Starší žačky získaly titul zpětně za rok 2019

Loni získaly na Mistrovství České republiky stříbro, teď jim bylo zpětně uznáno zlato. Starší žačky Atletiky TJ Slezan Frýdek-Místek mají o to větší důvod k radosti. Klubu navíc začala po rozvolnění opatření sezóna, atletické závody tak opět zaplňují stadion.

Byla to obrovská radost. Loni v říjnu skončily starší žačky na mistrovství České republiky v atletice v Praze druhé a některé rovnou překonaly své osobní rekordy.

Anna Výmolová, atletka: "Já jsem šla 3000 metrů chůze. Moje druhé mistrovství České republiky a hned jsem si dala osobák, takže super."
Kristýna Bizoňová, atletka: "Byla jsem hodně nervózní, ale holky mě podpořily a pak se mi podařilo ten osobák na oštěpu hodit, 40,36 metru jsem hodila."

Zlato přišlo až za půl roku

Po více než půl roce přišla neuvěřitelná zpráva. Frýdecko-místecké atletky se kvůli neoprávněnému startu jedné ze závodnic ve vítězném družstvu posunuly na zlatou příčku.

Kristýna Bizoňová, atletka: "Pak nám přišly medaile a diplomy a byly jsme všechny šťastné."
Anna Výmolová, atletka: "Holky volaly přes telefon, že máme teda zlato, tak to bylo super."
Josef Nejezchleba, předseda TJ Slezan Frýdek-Místek: "Ony si hlavně užily ten zisk stříbrné medaile přímo na místě v Praze a myslím si, že v tu chvíli jim bylo úplně jedno, jestli jsou druhé nebo první, protože si vybojovaly medaili na mistrovství republiky mezi deseti družstvy, takže to byl obrovský úspěch."

V klubu je spousta talentů, které mají doufejme našlápnuto ke skvělé sportovní kariéře.

Josef Nejezchleba, předseda TJ Slezan Frýdek-Místek: "Nemůžu jen tak někoho vyzvednout, je to zásluha celého týmu. Ony totiž tu zlatou medaili vyhrály o 0,75 bodu. Takže každý bodík rozhodoval a každé ty holky bojovaly naplno, to bylo to skvělé."

Konečně můžou závodit

Atletická sezóna začala letos se zhruba dvouměsíčním zpožděním, kvůli pandemii se nekonaly žádné závody ani sportovní akce.

Kristýna Bizoňová, atletka: "Já jsem sportovala jak jsem mohla a myslím, že jsem úplně nezlenivěla. Ale bylo to těží období, protože nebyly."
Anna Výmolová, atletka: "Já jsem trénovala doma. Bylo to určitě horší, protože doma, když ležíte, tak je těžší se dokopat k tomu, abyste ten trénink šel."

Teď už se život na stadionu postupně vrací do normálu, rozjely se tréninky a začaly i závody.

Kristýna Bizoňová, atletka: "Bylo to super se setkat s kamarády, že jsme se pozdravili a uvítali."
Anna Výmolová, atletka: "Jak přišli lidi, tak je to super a ještě jak přijde více a jak budou i větší závody, určitě je to lepší, než když jsme tu běhaly samy."
Anketa: "1.) Je to perfektní, děcka se vyblbnou už nemusí sedět doma. 2.) Chvála bohu, že je to tady, už to bylo dlouho teď 3.) Mám tady dvě dcery a super akce. 4.) Jsem moc ráda, že už můžou dcery sportovat a my taky."

V rámci rozvolňování je možné od 25. května pořádat sportovní akce s maximální účastí do 300 osob.

Josef Nejezchleba, předseda TJ Slezan Frýdek-Místek: "Bere se to na ploše, podle Národní sportovní agentury se počítají závodníci a ti co jsou na ploše, rozhodčí a tak dále, tribuna je samozřejmě zvlášť, ale musí dodržet opatření, která jsou dána."

Úspěchy klubu ocenilo i vedení magistrátu. V rámci podpory sportu dětí a mládeže přispívá na chod TJ Slezan Frýdek-Místek přes jeden milion korun ročně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy