Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičská zbrojnice v Lískovci dostala novou střechu

Dobrovolní hasiči z Lískovce mají svou hasičárnu jako ze škatulky. Právě jim totiž skončila další část rekonstrukce stanice, která dostala novou střechu za zhruba tři čtvrtě milionu korun. Opravu hradil magistrát, který dobrovolné hasiče nejen v Lískovci dlouhodobě podporuje.

Úplně nová střecha už se vyjímá na stanici dobrovolných hasičů v Lískovci. Rekonstrukci potřebovala doslova jako sůl.

Lumír Balhar, starosta SDH Lískovec: "Stará střešní krytina nevyhovovala a dost do ní zatékalo, takže jsme řešili problémy s tím, že nám zatéká do prostor garáže, což byla ještě ta lepší varianta, protože mohlo zatékat i do prostor, kde by to nebylo vidět a mohlo to způsobit více škody."

Rekonstrukce střechy trvala přibližně 2 měsíce a městskou kasu vyšla na zhruba tři čtvrtě milionu korun.

Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Hasičská zbrojnice v Lískovci získala už v minulých letech novou elektroinstalaci, nový kotel, nová okna i fasádu a rekonstruovány byly i vnitřní prostory, včetně kuchyňky a zasedačky a teď má i novou střechu, takže je kompletně zrekonstruovaná. To určitě ocení nejen hasiči, ale i místní obyvatelé, protože ti navštěvují hasičskou zbrojnici v rámci poskytovaných služeb. V budově má totiž své místo i pobočka pošty a je v ní i kadeřnictví."

Oproti původní zakázce vysoutěžilo město poslední opravu dokonce o 300 tisíc korun levněji. Místní sbor si spolupráci s magistrátem nesmírně chválí.

Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Do oprav hasičských zbrojnic, kterých máme ve správě celkem 6 investujeme pravidelně. Chceme totiž aby všichni dobrovolní hasiči ve městě měli pro výkon své činnosti potřebné podmínky a taky zázemí. Ve velkém jsme investovali do oprav zbrojnic v roce 2018 a to téměř 4,5 milionu korun, loni to bylo více jak 1,5 milionu."

Sbor v Lískovci má 45 členů i s mladými hasiči a výjezdová jednotka čítá 11 hasičů.

Lumír Balhar, starosta SDH Lískovec: "Do roka máme až 25 zásahů, nejčastěji jde o různou technickou pomoc u živelných katastrof jako jsou vichřice a podobně, případně likvidace bodavého hmyzu, ale postupně se naše působnost rozšiřuje i na požáry a naléhavější události."

Po rekonstrukci stanice by se hasiči chtěli zaměřit na vyjednávání o pořizování nového vybavení.

Lumír Balhar, starosta SDH Lískovec: "My bychom potřebovali i další vybavení na výjezdovou jednotku. Tím jak se to všechno zlepšuje a máme lepší vybavení, tak to přitáhne více lidí."

Zároveň uvítají v Lískovci každého, kdo by se chtěl stát novým členem sboru dobrovolných hasičů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy