Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se pustil do dalších oprav cest a chodníků za 4 miliony korun

Ve Frýdku-Místku je stále co opravovat. Radní proto na svém posledním zasedání rozhodli, že se pustí do další rekonstrukce cest a chodníků. Město na ně vyčlenilo více než 4 miliony koruny.

Pracovníci technických služeb jsou stále v plném nasazení. Jen co dokončí opravu na jednom místě, vzápětí se pouští do další a některé zvládnou i souběžně.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V současné době se pokládá nový asfaltový povrch na ulici Václava Talicha na sídlišti Riviera v Místku a náklady přesahují jeden milion korun."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Zaměstnanci provozu komunikace dokončují tu celoplošnou opravu s tím, že tady ty práce spočívaly v odstranění toho asfaltobetonového povrchu v té průměrné tloušťce zhruba 60 mm, poté následovalo strojní čištění, úprava a výměna kanalizačních vpustí, těch bylo celkem 11 s tím, že následoval spojovací postřik a v těchto dnech již realizujeme tu samotnou pokládku."

Rada města na svém posledním zasedání rozhodla o dalším větším rozsahu oprav cest a chodníků. V různých lokalitách města se budou postupně realizovat opravy za více než 4 miliony korun.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Na základě špatného stavu a taky požadavků občanů bude opravena část komunikace na ulici Třebíčského a Politických obětí v Místku. Opravou projde i dolní úsek na ulici Emy Destinové v Místku. Nový povrch dostanou chodníky ve vnitrobloku mezi ulicemi Rokycanova, Růžový Pahorek, Revoluční a část chodníků na ulici Lískovecká. Nyní jsme rozhodli o další opravě za více jak 800 tisíc korun a to opravě komunikace v Lískovci, přesněji v úseku podél hřbitova a taky kolem školy."

Opravy budou rozděleny do několika etap a měly by se zvládnout zhruba za dva měsíce.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Co se týče charakteru těch prací, tak v úplně podobném duchu budeme pokračovat pak v druhé dekádě měsíce června na ulici Politických obětí, třetí dekáda zase v podobném rozsahu zase ulice Emy Destinové a počátkem nebo v první polovině měsíce července přijdou na řadu 2 komunikace v místní části Lískovec, konkrétně za školou a podél hřbitova."

Stále se navíc pracuje na ulici T. G. Masaryka ve Frýdku, kde měla být původně oprava hotová do 7. června, jenže kvůli stavební zátěži a po odfrézování starého asfaltu popraskaly betonové autobusové zálivy. Magistrát proto rozhodl, že ty původní vybourá a postaví nové. Uzavírka ulice se tak protáhne až do 26. června a autobusové zastávky Frýdek a T.G. Masaryka budou navíc mimo provoz ještě déle, a to až do 17. července kvůli vytvrdnutí nového betonu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy