Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výdejna potravinové pomoci, Centrum aktivních seniorů i Beskydské ortopedické dny. F-M pošle dotace do sociální oblasti

Výdejna potravinové pomoci i Centrum aktivních seniorů dostanou od magistrátu peníze na částečnou úhradu nákladů spojených s jejich provozem. Rozhodli o tom zastupitelé, kteří v rámci dotací do sociální oblasti podpořili také pořádání Beskydských ortopedických dnů.

Výdejna potravinové a materiální pomoci na Malém Koloredově oslaví letos už dva roky svého fungování. Loni sem chodilo pravidelně zhruba 450 klientů, letos je jich kolem 350.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Máme výdej třikrát týdně, chodí nám tady lidé bez domova. Lidé, kteří jsou sociálně slabí, důchodci nám tady chodí i rodiny s dětmi."

Během pandemie byla výdejna zavřená, jen co po rozvolnění otevřela, přišlo zhruba 80 lidí.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Tady nám stojí hodně lidí za sebou, tak jsme museli udělat nějaká opatření. Máme dezinfekce, tady máme čáry, můžete se podívat, máme rozestupy, hlídáme to, venku stojí dva lidé, korigují to, aby lidé se nějak neshlukovali, máme i roušky."

Potraviny tady získávají z velkých obchodních řetězců, které jim je darují většinou těsně před koncem spotřeby.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Tady máme vlastně z pompa, potravinové pomoci. To jsou takové základní potřeby, jako jsou konzervy, rýže, kakao, sunary máme pro maminky, pleny a z Tesca a z potravinové banky nám chodí vlastně tady tyto potraviny. Některé mají minimální dobu trvanlivosti, dodávají se také vlastně zelenina, pečivo."

Zastupitelé Frýdku-Místku na svém posledním zasedání rozhodli, že letos výdejnu podpoří částkou 100 tisíc korun.

Renata Bendíková, Slezská diakonie Frýdek-Místek: "Určitě nám to pomůže, protože tady musíme platit městu nějaký nájem zase a je to o pomoc ta, že tu výdejnu můžeme mít otevřenou."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Další peníze získá nemocnice na pořádání Beskydských ortopedických dnů. Je to akce, na které si lékaři i sestry z daného oboru vyměňují své poznatky a zkušenosti, což je cenným přínosem."
Petr Kozák, primář Ortopedicko-traumatologického odd. Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jsme rádi, že město se takto postavilo k naší odborné akci, která je vlastně prezentací nejenom naší nemocnice, ortopedického oddělení, ale také našeho města. Bývá tam účast kolem 180 až 200 lékařů, plus sesterská sekce. První vznikla v roce 2004 a pokračujeme každé dva roky."
Marcel Sikora, náměstek primátora F-M: "Peníze na úhradu provozních nákladů, přesněji na spotřebu energií dostane také loni zprovozněné centrum aktivních seniorů na ulici Anenské v Místku.

To bylo dočasně kvůli pandemii koronaviru uzavřeno. Nicméně v minulých dnech už částečně obnovilo provoz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků