Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor na výlukové jízdní řády ve Frýdku-Místku, začnou platit od července

Lidé, kteří cestují ve Frýdku-Místku městskou hromadnou dopravou se budou muset obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Od července totiž začnou platit kvůli opravám sjezdů a nájezdů na estakádu výlukové jízdní řády. Změny se dotknou patnácti linek a některé autobusy dokonce vůbec nebudou zajíždět na nové autobusové nádraží. Výluka může trvat až dva roky.

Doba dalších dopravních uzavírek je opět tady. Cestující hromadnou dopravou ve Frýdku-Místku se tak budou muset připravit na výlukové jízdní řády, které začnou platit ve středu.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ředitelství silnic a dálnic bude opravovat sjezdy a nájezdy z estakády směrem k okresnímu soudu a zároveň z toho důvodu, že se opravuje Lískovecká ulice a dochází ke zpoždění. Takže výlukové jízdní řády na tuto situaci reagují a dochází ke zrušení některých linek."

Výluka se týká patnácti spojů, ty budou mít upravené jízdní řády a některé z nich nebudou například zajíždět na nové autobusové nádraží.

Anketa: 1) "I takhle se sem dostávalo velice špatně. Navíc tady je kardiologie, takže se tam jezdí k lékaři na vyšetření. Z Revoluční jsem sem jela autobusem přes půl hodiny. Je to hrozné ty křižovatky a nejhorší tady u toho přejezdu, tam by měl stát asi nějaký policista a regulovat dopravu." 2.) "Ta doprava po městě není úplně jednoduchá, když nejezdí autobusy." 3.) "Já nejsem přímo zdejší z Frýdku, sem tam tady přijedu, tak se zeptám, když nejezdím tak často."

 V první fázi nebudou moci řidiči sjet z Hlavní třídy ve směru na Frýdek k okresnímu soudu a k autobusovému nádraží.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Budou muset pokračovat dál na Rubikovu křižovatku, tady odbočí doprava po ulici TGM na malý kruháč a potom do prostoru vlakového nádraží nebo do nového autobusového stanoviště přes železniční přejezdy a úplně stejně naopak."

Do výlukových jízdních řádů se promítla kromě uzavření ramp také oprava ulice Lískovecká, kterou provádí Moravskoslezský kraj. Navíc zhruba do 20. července budou zrušeny autobusové zastávky na Třídě T. G. Masaryka, kvůli čekání na vytvrdnutí nového betonu na opravených zastávkách. Největší změny tak čekají hlavně linku číslo 5.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Od středy budeme mít k dispozici na turistických informačních centrech výlukové jízdní řády, jestliže někoho zajímá číslo 1 nebo číslo 5, může si tam zajít nebo podívat se na internet, protože ten výlukový jízdní řád se dotýká do velké míry našich autobusů. Je prakticky jen pár autobusů, kterých se to nebude týkat."

Podrobné informace najdou lidé na internetových stránkách dopravce, také v internetových vyhledávačích a budou popsány i na autobusových zastávkách.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na těch zastávkách, aby bylo patrné, že jsou ty řády výlukové, tak budou vytištěny na růžovém papíře. Abychom věděli, že tato linka je nějakým způsobem pozměněna a musíme si zvykat na to jak jezdila jinak mimo prázdniny a jak bude jezdit v tom výlukovém jízdním řádu."

Výlukové jízdní řády se kvůli omezením budou v čase vyvíjet a měnit. Zhruba měsíc je budou moci navíc připomínkovat i cestující.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta oprava má trvat zhruba 7 měsíců se zimní přestávkou a bude následovat potom oprava druhé poloviny nájezdů a sjezdů od haly Polárka, takže ty výlukové jízdní řády my počítáme s tím, že budou platit zhruba dva roky."

Řidiči i cestující městskou hromadnou dopravou by se tak měli obrnit notnou dávkou trpělivosti. Doprava ve městě nebude plynulá a bude náročnější na čas. Počítat by s tím tak měli hlavně cestující, kterým budou na jednotlivé spoje navazovat vlaky nebo příměstské autobusy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy