Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sady Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku ožívají každou prázdninovou neděli swingem

Sady Bedřicha Smetany ožívají každou neděli živou hudbou. I přes nevlídnou situaci s koronavirovou nákazou se totiž podařilo pořadatelům zachovat program oblíbených letních Promenádních koncertů. Samozřejmě za dodržení všech hygienických nařízení. Letošní koncerty se nesou v duchu swingu.

Hudba, která rozhodně potěší nejen na duši. Důkazem je i zaplněný prostor diváky, před altánkem v Sadech Bedřicha Smetany.

Anketa: 1.) "Jo líbí se nám to, jsme spokojení." 2.) "Jsme tady poprvé, ale sledujeme to. Vzhledem k tomu, že dneska je to koncert takové určité nostalgie našeho mládí, tak jsme museli přijít." 3.) "Já už tu chodím já nevím který rok, ale je to vynikající."

Promenádní koncerty jsou jedny z mála programů, které ve Frýdku-Místku na úkor aktuální koronavirové situace zůstaly, i když v omezeném režimu.

Josefína Sýkorová, produkční Kultury F-M: "V rámci těch nařízení, která vznikla před 14 dny, tak jsme museli omezit program. Zrušili jsme například celá červencová letní kina, Kino na výletě, doufáme, že v srpnu to proběhne už zase bez problémů. A jak tady vidíte, tak jsme museli omezit i promenádní koncerty na 100 lidí. To znamená, že ve vymezeném sektoru může být maximálně 100 osob i s kapelou, obsluhou, techniky a tak dále."

Druhou červencovou neděli vystoupila kapela Akuma, jejíž historie sahá až do roku 1961. Později se rozpadla, ale po padesáti letech se dala opět dohromady.

Milan Michna, kapelník Akumy: "Já jsem rád, že hrajeme tady v tom altánku, protože já si pamatuju jako kluk, že jsme sem chodívali na pravidelné koncerty. A jinak jsem rád, že ve svém věku jsme to oprášili a dneska vidíte, že coby dědkové prostě hrajeme. Hrajeme repertoár, který jsme hráli tenkrát před těmi padesáti lety. To byly takové ty hity, které se nehrály v českém rádiu, které jsme načerno poslouchali z rádia Luxembourg."

Tím, že je akce v parku, lidé si posedali různě po lavičkách, postávali v okolí a mohli si tak naplno užít atmosféru koncertu bez omezení.

Anketa: 2.) "Nedá se nic dělat, museli jsme se přizpůsobit jiným věcem, taková je situace." 4.) "Je to opravdu dobrá věc pro město udělaná a jsem ráda, že ta kultura tady tak pracuje."
Josefína Sýkorová, produkční Kultury FM: "Když bude hezké počasí, ty sedadla jsou na místě, kde praží slunko, takže aby si vzali pokrývky hlavy, vodu, občerstvení tady máme, takže se osvěžit mohou."

Kultura F-M pořádá navíc ještě pravidelné letní koncerty každý pátek večer v zahradě Národního domu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy