Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Vyšních Lhotách hořela hospodářská budova

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu odpoledne u požáru hospodářské budovy v obci Vyšní Lhoty u Frýdku-Místku. Oheň zde napáchal škodu za sto tisíc korun.

Na tísňové lince se hasiči o požáru dozvěděli v sobotu krátce po čtrnácté hodině. Operační středisko na místo ihned vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanic Nošovice spolu s jednotkami dobrovolných hasičů obcí Nošovice, Vyšní Lhoty a Raškovice.

Lukáš Popp, tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů: “Už při příjezdu první jednotky byly vidět velké plameny, které zachvátily celou budovu o rozloze 4 krát 6 metrů, ve které byl umístěn i starší traktor. Hasiči na boj s ohněm nasadili dva vodní proudy.”

Požár se hasičům podařilo lokalizovat během třiceti minut, další hodinu jim trvala celková likvidace. Strhnout museli část konstrukce a střechy zničenou požárem.

Lukáš Popp, tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů: “Po celkové likvidaci zůstala na místě na dohled požářiště místní dobrovolná jednotka hasičů z Vyšní Lhoty. Po osmnácté hodině večerní bylo místo zásahu předáno majitelům a poslední jednotka se poté vrátila zpět na svou základnu.”

Vyšetřovatel hasičů stanovil předběžnou škodu na 100 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPetr Veselý, Vinotéka
Třinec
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail