Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté Frýdku-Místku budou jako první mládežnický klub v Česku užívat Molekulární vodík. Má urychlit regeneraci a zvýšit výkon

Rychlá regenerace a vyšší výkon. To je něco, po čem určitě touží nejeden profesionální sportovec. Pomoci tomu mohou i nové technologie v podobě Molekulárního vodíku. Do mimořádného projektu se zapojili jako první mládežnický klub v Česku i mladí fotbalisté Frýdku-Místku.

Ve Frýdku-Místku vychovávají na 400 mladých fotbalistů. Nově se s nimi zapojili do unikátního projektu Molekulární Vodík.

Roman Vojvodík, šéftrenér mládeže MFK Frýdek-Místek: "Máme to v kategoriích žákovských a dorosteneckých. Do přípravkových kategorií jsme to ještě nedávali, takže se tady jedná o 10 týmů."

Vodík jim má pomoci urychlit zotavování, ale také zvednout výkon přímo na hřišti. Možnosti aplikace jsou tři.

Michal Botek, vědec Univerzity Palackého v Olomouci: "První je inhalace, druhá možnost je, že to vypijete, to znamená jako rozpuštěné v podobě hydrogenované vody a třetí, že se naložíte do hydrogenované lázně."

Představení projektu celému týmu trenérů mládeže se zúčastnili také olympijský vítěz Aleš Valenta a olympionik Květoslav Svoboda.

David Maršálek, světový lídr v oblasti Molekulárního Vodíku: "My jsme se dostali ke spolupráci se sportovci, ale také s lékaři a fotbal ve Frýdku je jeden z prvních klubů nejenom v České republice, ale oficiálně dalo by se říct v Evropě."

S vodíkem se například běžně pracuje v lázeňství, velmi rychle proniká do jádra buněk, kde ovlivňuje spoustu genetických procesů, za doping se ale nepovažuje.

Michal Botek, vědec Univerzity Palackého v Olomouci: "Zatím molekulární vodík není ani na takzvané černé listině, nebo na takzvaném black listu VADY, čili o nějakém zvyšování výkonnosti ve smyslu nelegálním, nemůže být ani řeč."
Roman Vojvodík, šéftrenér mládeže MFK Frýdek-Místek: "Už jsme to zkoušeli a musím říct, že kluci v rámci regenerace opravdu nebyli takoví unavení a to oživení toho organismu prostě probíhá rychleji."

Ve Frýdku-Místku by mělo díky tomuto projektu vzniknout regenerační centrum.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 74 000 Kč/měsíc

Detail

Armáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail

TOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail