Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek opravuje další část zábradlí na Hlavní třídě

Dlouhodobá koroze se podepsala na životnosti zábradlí na Hlavní třídě. Proto město každoročně provádí jeho postupnou výměnu. Nyní probíhají práce v úseku od policejní stanice až po most přes řeku Ostravici.

Další část oprav výměny zábradlí na Hlavní třídě ve Frýdku-Místku už je v plném proudu. Původní se postupně odpálilo z betonových patek a začala příprava na instalaci nového zábradlí.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Naši zaměstnanci provozu technická správa už v zimních měsících zahájili výrobu další etapy obnovy zábradlí na ulici Hlavní. Prakticky od roku 2017 vždy po určitých částech, v určitém finančním obnosu se postupně zábradlí, ať už díky dlouhodobé korozi, případně vlivem některých havárií a poškození obměňují."

Největší problém byla právě koroze, která měla velmi intenzivní vliv na poškození původního zábradlí.

Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "To zábradlí v minulosti bylo postaveno takovým jednoduchým způsobem, bez nějaké pořádné antikorozní ochrany a my postupně po částech to zábradlí měníme. Tím, že tam byla jen velmi jednoduchá protikorozní ochrana nátěrem, tak velmi špatně odolávalo solím, protože kolem té hlavní cesty se výrazně solí a ty vozidla a kamiony, které tam projíždějí, tak potom víří právě tu solanku na to zábradlí a ono bylo ve velice špatném stavu."

V současnosti probíhá obměna úseku mezi obvodním policejním oddělením a mostem přes řeku Ostravici.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Práce spočívají ve svařování, jednak U, I profilů. V té finální podobně po svaření se žárově zinkují. V současné době jsou ty dílce připraveny ke konečné montáži."

Předtím se samozřejmě musí vše pečlivě vyměřit, odkopat zemina na založení nových betonových patek, které se poté postupně vybetonovávají.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "My jsme s těmi pracemi trošičku v návaznosti na řadu omezení, které tady na území města byly, posunuli ten termín až tady do těch letních měsíců, kdy ten provoz je dlouhodobě vysledován, je menší, takže v současné době již probíhají betonáže nových patek a předpokládám, že do konce měsíce července bude toto zábradlí nainstalováno."
Karel Deutscher, náměstek primátora F-M: "Po této akci až skončí, tak už nám bude zůstávat poslední část zábradlí, které bude třeba vyměnit a se kterou počítáme v příštím roce."

Likvidace starého zábradlí s výrobou a instalací nového, vyjde v současném úseku na jeden milion korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy