Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nela se utrhla z provázku, zachránili ji hasiči. Nádhernou Aru pomohli sundat v Horních Domaslavicích z vysokého dubu

V neděli odpoledne pomáhali hasiči zachraňovat nádherného papouška. Půlroční Ara zelenokřídlá se v Horních Domaslavicích majiteli utrhla z provázku a usadila se na dubu ve výšce asi 15 metrů. Dolů ji sundali za pomoci hasičské plošiny.

Půlroční Ara zelenokřídlá jménem Nela si postavila hlavu a ulétla svému majiteli. V Horních Domaslavicích se dlouho procházela po bidýlku na zahradě připoutaná provázkem, ten ji ale dlouho neudržel.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Po vystřídání několika okolních stromů se usadila nedaleko svého bydliště ve výšce přibližně 15 metrů na vzrostlém dubu."

Majitel vyčerpal veškeré snahy nalákat papouška dolů a tak nakonec dvacet minut před sedmnáctou hodinou poprosil o pomoc hasiče.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Nošovicích, odkud přijela i automobilová plošina. Do jejího koše si spolu s hasiči nastoupil majitel Nely, kterému jednotka poskytla i patřičné ochranné prostředky v podobě přilby a opasku."

Majiteli se následně podařilo papouška bez komplikací zachytit za zbytek utrženého provázku a vzít pevně do náruče. Sjet s plošinou zpět na pevnou zem pak byla pro hasiče už jen otázka vteřin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy