Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nela se utrhla z provázku, zachránili ji hasiči. Nádhernou Aru pomohli sundat v Horních Domaslavicích z vysokého dubu

V neděli odpoledne pomáhali hasiči zachraňovat nádherného papouška. Půlroční Ara zelenokřídlá se v Horních Domaslavicích majiteli utrhla z provázku a usadila se na dubu ve výšce asi 15 metrů. Dolů ji sundali za pomoci hasičské plošiny.

Půlroční Ara zelenokřídlá jménem Nela si postavila hlavu a ulétla svému majiteli. V Horních Domaslavicích se dlouho procházela po bidýlku na zahradě připoutaná provázkem, ten ji ale dlouho neudržel.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Po vystřídání několika okolních stromů se usadila nedaleko svého bydliště ve výšce přibližně 15 metrů na vzrostlém dubu."

Majitel vyčerpal veškeré snahy nalákat papouška dolů a tak nakonec dvacet minut před sedmnáctou hodinou poprosil o pomoc hasiče.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Nošovicích, odkud přijela i automobilová plošina. Do jejího koše si spolu s hasiči nastoupil majitel Nely, kterému jednotka poskytla i patřičné ochranné prostředky v podobě přilby a opasku."

Majiteli se následně podařilo papouška bez komplikací zachytit za zbytek utrženého provázku a vzít pevně do náruče. Sjet s plošinou zpět na pevnou zem pak byla pro hasiče už jen otázka vteřin.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

STRABAG a.s. pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků