Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči v Bruzovicích zachránili koně, který se propadl do jímky

Velmi náročný vyprošťovací zásah mají za sebou hasiči v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. Čtyři jednotky se v sobotu dopoledne postupně zapojily do záchrany asi dvouletého koně, který propadl přes plastový poklop do zhruba dva metry hluboké jímky u rodinného domu.

Událost byla hasičům ohlášena patnáct minut před devátou hodinou. Na pomoc vyjela nejprve profesionální jednotka z Nošovic a místní dobrovolní hasiči z Bruzovic.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Právě jedna z členek dobrovolné jednotky po celou dobu zásahu intenzivně pečovala o psychickou pohodu zvířete, které po prvotním průzkumu vypadalo fyzicky nezraněno."

Velitel zásahu si prostřednictvím majitele koně přivolal na místo také veterináře a rozhodl o povolání dalších hasičských jednotek. Z Frýdku-Místku přijel vyprošťovací speciál Tatra a z Ostravy-Přívozu přivezli speciální síť na transport koní.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Síť nakonec nebylo možné použít. Po snížení hladiny v jímce kalovým čerpadlem bylo zjištěno, že kůň leží břichem na sběrači nečistot a není ji tedy možné podvléci. Využity tak musely být po telefonické konzultaci s veterinářem dva široké popruhy z výbavy vyprošťovací Tatry."

Hasiči opatrně podvlékli popruhy pod předními a poté pod zadními nohami zvířete a koně z jímky pomalu vytáhli hydraulickým nakládacím jeřábem.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Při vyprošťování se snažili minimalizovat dobu pobytu zvířete v popruzích, spustili ho tedy na zem hned vedle jímky, kde si ho převzala jeho ošetřovatelka. Kůň se jevil nezraněn, po chvíli konejšení s ošetřovatelkou odešel po všech čtyřech na kontrolu k veterináři."

Hasiči následně ohradili jímku výstražnými páskami. jak se kůň dostal z nepoškozené ohrady se nepodařilo zjistit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Sdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry