Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči v Bruzovicích zachránili koně, který se propadl do jímky

Velmi náročný vyprošťovací zásah mají za sebou hasiči v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku. Čtyři jednotky se v sobotu dopoledne postupně zapojily do záchrany asi dvouletého koně, který propadl přes plastový poklop do zhruba dva metry hluboké jímky u rodinného domu.

Událost byla hasičům ohlášena patnáct minut před devátou hodinou. Na pomoc vyjela nejprve profesionální jednotka z Nošovic a místní dobrovolní hasiči z Bruzovic.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Právě jedna z členek dobrovolné jednotky po celou dobu zásahu intenzivně pečovala o psychickou pohodu zvířete, které po prvotním průzkumu vypadalo fyzicky nezraněno."

Velitel zásahu si prostřednictvím majitele koně přivolal na místo také veterináře a rozhodl o povolání dalších hasičských jednotek. Z Frýdku-Místku přijel vyprošťovací speciál Tatra a z Ostravy-Přívozu přivezli speciální síť na transport koní.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Síť nakonec nebylo možné použít. Po snížení hladiny v jímce kalovým čerpadlem bylo zjištěno, že kůň leží břichem na sběrači nečistot a není ji tedy možné podvléci. Využity tak musely být po telefonické konzultaci s veterinářem dva široké popruhy z výbavy vyprošťovací Tatry."

Hasiči opatrně podvlékli popruhy pod předními a poté pod zadními nohami zvířete a koně z jímky pomalu vytáhli hydraulickým nakládacím jeřábem.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Při vyprošťování se snažili minimalizovat dobu pobytu zvířete v popruzích, spustili ho tedy na zem hned vedle jímky, kde si ho převzala jeho ošetřovatelka. Kůň se jevil nezraněn, po chvíli konejšení s ošetřovatelkou odešel po všech čtyřech na kontrolu k veterináři."

Hasiči následně ohradili jímku výstražnými páskami. jak se kůň dostal z nepoškozené ohrady se nepodařilo zjistit.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků