Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do ulic Frýdku-Místku vyjelo 15 nových autobusů na zemní plyn. Flotila MHD je tak kompletně nízkoemisní

Klimatizace, USB nabíječky, vysoký komfort a skvělé jízdní vlastnosti. To nabídne cestujícím i řidičům 15 úplně nových autobusů na zemní plyn. Jejich pořízení vyšlo ČSAD Frýdek-Místek na 96 milionů korun a 85 procent peněz pokryla evropská dotace.

SOR NSG 12m, neboli jednoduše NSGéčko. Cestujícím nabídnou 33 míst k sezení, 68 ke stání a samozřejmě i místo pro kočárky, či vozíčkáře. Ve výbavě jsou i USB nabíječky. Nový design a vysoký komfort ocení cestující i řidiči.

Jan Řehák, řidič autobusu: "Skvělé, co jiného si víc přát. Je to nový vůz, takže prostě pohoda, zatím nic nesvítí, všechno šlape, tak jak má."
Pavla Hapaková, řidička autobusu: "Je to pokrok opravdu veliký, fakt veliký a automaty do města jsou jenom přínosem."
Jan Řehák, řidič autobusu: "Šofér tady má i ledničku, včetně celoklimatizovaného vozu, hlavně i pro šoféra, což je největší úspěch."

Zajímavostí je, že tento typ autobusů je zatím jediný a úplně první v celé České republice.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My jsme se zavázali, že budeme zkvalitňovat městskou hromadnou dopravu ve Frýdku-Místku, dneska přebíráme do provozu 15 vozidel, které jsou plně klimatizované, celonízkopodlažní a to je to, co jsme celou dobu chtěli, já si jenom dovolím trochu postesknout, kdyby byl městský dopravní podnik, tak takové autobusy už mohly jezdit před dvěma lety."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dneska jsme tady u té třešničky na dortu, ale je to zároveň završení takové dvouleté práce, kdy jsme museli měnit strategické dokumenty města. Vezměte si, že je tady 15 vozidel zhruba za 90 milionů korun a z toho většina peněz je právě za peníze Evropské unie a zbytek dokrylo město."
Pavla Struhalová, místopředsedkyně představenstva 3ČSAD: "Z cca 40 vozidel dneska je 15 obnovených a veškeré kmenové vozy jsou dneska jiné, než naftové, to znamená elektrické nebo CNG."

Kromě barev dopravce mají autobusy na sobě také logo města s doplňkovým grafickým rastrem v modrobílé barvě. Pohání je řadový šestiválec o objemu 7,8 litru a výkonu 213 kW.

Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: "Nově jsme dovybavili vozy skleněnou zástěnou, která v zásadě odděluje cestující od řidiče tak, aby obě strany se cítily být co možná nejvíce chráněny v této době a postupně takto budeme dovybavovat i další vozidla."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Jsem velmi rád, že ČSAD Frýdek-Místek prošlo velkou obměnou, po změně vedení je tam nový management, který se snaží právě tu kvalitu těm občanům dodat, takže doufám že budou spokojení, jak cestující, tak řidiči."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já to opravdu beru, že dáváme novou kvalitu, nový práh pro kvalitu cestujících ve městě Frýdek-Místek."

Projekt obměny vozového parku také pozitivně ovlivní kvalitu ovzduší na území obsluhovaném MHD Frýdek-Místek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail