Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda si vzala další lidský život. Ve Sviadnově se utopil muž v řece Ostravici

Další velká pátrací akce po muži, který zmizel pod hladinou se odehrála v pátek ve Sviadnově. Tělo našli záchranáři zhruba po 4 hodinách.

VIDEO: Eliška Možíšová

Vrtulník, hasiči, záchranáři i policejní potápěči se sjeli v pátek odpoledne ke splavu ve Sviadnově u Fýdku-Místku. Bohužel jim byl opět nahlášen další topící se muž.

svědek: "Chlap skočil do vody a už ho nebylo. Teď ho zrovna hledají potápěči."
svědkyně: "Každý rok se tam někdo utopí a stejně tam pořád skáčou."

U řeky Ostravice byli podle svědků 3 místní muži, kteří skákali do splavu a jeden už nevyplaval.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Pod hladinou zmizel muž ročníku 1974. Na místo byli povoláni policejní potápěči i členové Speciální pořádkové jednotky, kteří propátrávali část toku."

Podobně jako v případě tonoucího na Hlučínském jezeře, přiletěl na místo i vrtulník letecké záchranné služby, který pomáhal téměř celou dobu s pátráním ze vzduchu. Tělo mohla totiž voda odnést daleko od místa, kde zmizel. Nakonec se našlo po zhruba čtyřech hodinách, bohužel už bez známek života.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Tělo bylo nalezeno několik metrů ve vodník toku pod splavem. Na místě pokračují policejní potápěči v ohledání. Přesná příčina úmrtí bude nadále předmětem šetření. S největší pravděpodobností bude u utonulého muže nařízena soudní pitva."

Během dvou dnů je to tak druhý lidský život, který si voda vzala. Ve čtvrtek večer utonul v Hlučínském jezeře 30letý muž, kterého vylovili až v pátek v podvečer.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy