Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes 24 hodin byl pod vodou v pětimetrové hloubce. Potápěči vytáhli tělo utopeného z Hlučínské štěrkovny

Po více než 24 hodinách skončilo pátrání po utonulém třicetiletém muži na Hlučínském jezeře. Policejní potápěči ho po usilovném hledání vytáhli v pátek v podvečer.

Náročná pátrací akce v hlubinách Hlučínského jezera byla oficiálně ukončena. Policejní potápěči ho našli v pátek v 18:20, po více než 24 hodinách.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "30letý muž byl nalezen na dně jezera v hloubce přibližně 5 metrů, a to nedaleko ostrůvku uprostřed vodní plochy."

To je přibližně místo, kde ve čtvrtek před 18. hodinou zmizel pod hladinou. S 39letým kamarádem si půjčili vodní šlapadlo a vydali se právě směrem k ostrůvku, který se nachází zhruba uprostřed jezera, přibližně 200 metrů od břehu.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Z přesně nezjištěných příčin onen 30letý muž z Ostravy ze šlapadla spadl do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama, následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval."

Jeho starší kamarád začal vzápětí volat o pomoc, to slyšeli vodní záchranáři, kteří okamžitě dorazili na místo a začali prohledávat okolí. Během několika minut přijeli na pomoc i hasiči se člunem.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Hlučínští policisté okamžitě započali pátrací akci a požádali o součinnost policisty ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje se sídlem ve Frýdku-Místku s vodními čluny, zažádali o povolání policejních potápěčů, policejních psovodů a hasičů Hasičského záchranného útvaru v Hlučíně."

Na místo po chvíli přiletěl i záchranářský vrtulník, který pomáhal opticky pátrat z výšky nad hladinu jezera, později byl proto odvolán. Po setmění pak museli přerušit pátrací akci i záchranné složky a v pátrání pokračovaly celý pátek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy