Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod hladinou Hlučínského jezera zmizel 30letý muž, okamžitě se rozběhla velká pátrací akce

Záchranáři, hasiči, policisté i vrtulník se objevili ve čtvrtek v podvečer u Hlučínské štěrkovny. Rozběhlo se tam totiž pátrání po muži, který zmizel pod hladinou.

Zaplněná Hlučínská štěrkovna se ocitla ve čtvrtek před půl sedmou odpoledne v šoku. Do areálu totiž přijely všechny záchranné složky, které se pustily do boje s časem. Pod hladinou totiž měl zmizet jeden ze dvou mužů, kteří si zapůjčili šlapadlo.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Krátce před osmnáctou hodinou podvečerní 30. července 2020 na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámil 39letý muž z Ostravy, že pohřešuje svého 30letého kamaráda z Ostravy, a to v objektu Sportovně rekreačního areálu SRA - Štěrkovna na Hlučínsku. Na místo byla ihned vyslána službu konající místně příslušná policejní hlídka z Obvodního oddělení v Hlučíně, která zjistila, že oznamovatel společně s 30letým mužem si přibližně třicet minut po sedmnácté hodině odpolední uvedeného dne na „hlučínské štěrkovně“ v katastru obce Kozmice zapůjčili vodní šlapadlo a vydali se na něm k ostrůvku, který se nachází uprostřed vodní plochy a je od břehu vzdálen přibližně 200 metrů. Z přesně nezjištěných příčin onen 30letý muž ze šlapadla spadl do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama, následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval."

39letý muž okamžitě začal volat o pomoc. Uslyšeli ho záchranáři, kteří ihned dorazili na místo a začali propátrávat hladinu jezera. Hlučínští policisté okamžitě započali pátrací akci a požádali o součinnost policisty ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie
Moravskoslezského kraje se sídlem ve Frýdku-Místku s vodními čluny, zažádali o povolání
policejních potápěčů, policejních psovodů a hasičů Hasičského záchranného útvaru v Hlučíně. K jezeru přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, který se snažil vizuálně pomoct v pátrání.

svědek: "Nad jezerem se držel zhruba 10 minut, udělal dvě otočky a pak přistál."
René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Po setmění, a to chvíli po jednadvacáté hodině téhož dne, byla pátrací akce přerušena a bude v ní pokračováno dnešního dne 31. července 2020 po deváté hodině dopolední za účasti potápěčů a policistů Speciální pořádkové jednotky se čluny. Pří výše popsaném pátrání byly také prohledány i okolní břehy vodní plochy, přilehlé restaurace, hlučínské vlakové a autobusové nádraží, různá zdravotnická zařízení a při této činnosti rovněž spolupracovali strážníci Městské policie Hlučín."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy