Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek buduje další dětská hřiště

Frýdek-Místek bude mít další dětská hřiště. Novou podobu už dostává hřiště ve vnitrobloku Ostravská – Kolaříkova – Vrchlického. Do několika týdnů by se mohlo otevřít a zároveň začnou práce na vybudování dalších hřišť. A to v místní části Lískovec a na ulici Lískovecká ve Frýdku.

Dětských hřišť není nikdy dost. Rčení, které rozhodně není cizí radním ve Frýdku-Místku. Kde to jenom jde, tam se snaží dětem dělat radost výstavbou nových moderních hřišť plných zajímavých herních prvků.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Pravidelně investujeme do obnovy i do výstavby nových certifikovaných dětských hřišť. Teď jich máme ve městě třicet šest. V současné době už se rýsuje nové hřiště ve vnitrobloku Ostravská."
Michal Rylko, místopředseda představensta TS F-M: "Už jsou provedeny veškeré hrubé stavební práce vyjma ještě pár metrů chodníků, kdy ještě potřebujeme osadit obrubníky, co se týká vlastně dětských prvků, ty všechny byly provedené, zároveň byly osazené i sloupky plotové, s tím, že začínáme provádět hrubé terénní úpravy, dovoz ornice, rozprostření ornice."

Největším lákadlem tohoto hřiště budou právě herní prvky. Děti totiž čeká novinka, která na žádném jiném hřišti ve městě zatím není a tou je trampolína zabudovaná do země.

Michal Rylko, místopředseda představensta TS F-M: "Aktuálně se provádí i pokládka pryžového litého povrchu na dopadových plochách kolem hracích prvků. Kolem pískoviště a houpačky bude vlastně dopadová plocha tvořená zatravňovacími koberci."

Pokud vše půjde podle plánu a výstavbu nezpomalí počasí nebo nějaké další komplikace, hotovo může být během několika týdnů. Rada města navíc schválila vybudování dalších dětských hřišť i v jiných lokalitách. Jedno bude v Lískovci.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Vznikne v blízkosti současného asfaltového sportovního hřiště. Budou tam herní prvky s tlumící dopadovou plochou pro děti od 3 do 12 let, například herní sestava ve tvaru lodě, houpačka i kolotoč. Hřiště bude oploceno a osazeno keři tak, aby byla vytvořena optická stěna od soukromého pozemku."

Na další hřiště se mohou těšit děti na ulici Lískovecká ve Frýdku.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Vyroste kousek od sportovního hřiště s brankami a basketbalovými koši. V současné době je na místě jen pískoviště. To bude odstraněno, nahrazeno pískovištěm novým a doplněno o herní soustavu se skluzavkou, lanovou prolézačkou, kyvadlovou houpačkou, pružinovým houpadlem a lavičkami. I toto hřiště bude oploceno."

S pracemi se tady počítá už během srpna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy