Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku se učí dopravní výchovu i během prázdnin

Děti patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Proto by měly velmi dobře vědět, jak se mají na cestách správně orientovat a pohybovat. V tom jim pravidelně pomáhají preventistky městské policie na dopravním hřišti ve Frýdku-Místku. A to nejen v průběhu školního roku, ale i o prázdninách.

Dopravní hřiště u Střediska volného času Klíč bylo v obležení dětí. V rámci akce Prázdniny ve městě totiž mohou i během léta absolvovat výuku pravidel silničního provozu pod vedením zkušených preventistek z městské policie.

Anketa Děti: 1.) "Značky už všechny umím no policajtky mě to více naučily též." 2.) "Když je trojúhelník, tak musíš zastavit." 3.) "Dozvěděl jsem se, že tam u té křižovatky nesmíme jet rovně a musíme odbočit, protože tam je zákaz vjezdu."
Lucie Ondo-Eštoková, Městská policie Frýdek-Místek: "Děti ráno přijdou, dostanou do hracích plánů nálepku za dnešní účast a jako první se udělá přednáška. Projde se celé dopravní hřiště, aby děti věděly, jak se mají chovat. Po které straně se jezdí, vysvětlíme jim základní značky a potom už necháme děti jezdit. Dalším cílem je děti opravovat. Všichni víme, že to není tak jednoduché a děti dělají chyby."

Pokud například dítě špatně odbočí, strážnice ho na to upozorní a řeknou mu, jak to má příště udělat správně.

Anketa Děti: 4.) "Tahle značka je, že musíme zastavit, rozhlédnout se a když nic nepojede, tak jet." 3.) "Musíme ukázat rukou kam jedeme, abychom nenabourali do někoho."
Lucie Ondo-Eštoková, Městská policie Frýdek-Místek: "Přišlo hodně dětí, chodí už několik let, je to každé prázdniny, už opravdu děti s námi vyrůstají, takže už ví do čeho jdou."

Děti patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. A proto je velmi důležité, aby se u nich s dopravní výchovou začínalo už v brzkém věku.

Anketa Dospělí: 1.) "Mám tady dvě vlastní neteřinky a dceru od přítele v rozmezí dvě osmileté, jedna bude mít dvanáct a chodíme tady už čtvrtým rokem, aby se holky naučily pohybovat na dopravním hřišti, na silnici, takže je to takový ten základ do budoucna." 2.) "Té akce jsme si všimli ve zpravodaji, že se bude konat a přišel jsem tu s desetiletými dětmi, aby si vyzkoušely pravidla silničního provozu a zase se něco naučily dalšího."
Lucie Ondo-Eštoková, Městská policie Frýdek-Místek: "V průběhu akce dostanou děti občerstvení, kdy je důležitý pitný režim a nějaké sladkosti a odměny. Máme připraveny i soutěže podle věkových kategorií dětí."

Další program na dopravním hřišti budou moci děti ve Frýdku-Místku absolvovat 18. a 20. srpna, vždy od devíti do dvanácti hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail