Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek už zná nejchutnější menu 2020, vaří ho italská restaurace na okraji města

Frýdek-Místek už zná vítěze kuchařského klání o nejchutnější menu. V rámci ochutnávek a následného hlasování o něm rozhodli návštěvníci třinácti restaurací, které se zapojily do akce Týden plný chutí. Veřejnost doslova okouzlila italská restaurace na okraji města.

La Baracca Osteria, poměrně mladá restaurace, která ale dokázala v rámci akce Týden plný chutí překvapit.

Anketa: "Když jsem tady posledně byl, bylo to velmi příjemné, dal jsem si mrkev, opečenou kachnu. Italská restaurace perfektní, obsluha příjemná, doporučuji. Každý, kdo by chtěl zkusit něco nového."

Z restaurací, které se do nultého ročníku akce zapojily, totiž získala titul Nejchutnější menu 2020.

Václav Oboda, šéfkuchař restaurace La Baracca Osteria: "Jsme samozřejmě velmi vděční, že jsme zvítězili a chtěli bychom poděkovat všem našim hostům, že k nám chodili a drželi přízeň a hlasovali a máme velkou radost samozřejmě, že jsme se zúčastnili a vyhráli."
Monika Konvičná, ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek: "Dobrovolně se nám přihlásilo do této akce 13 restaurací a s nimi jsme se domluvili na tématech. Ta témata si vymýšleli nebo zvážili sami ti, kteří provozují tu restauraci."
Václav Oboda, šéfkuchař restaurace La Baracca Osteria: "My jsme žánrová restaurace, jsme italská striktně, takže jsme vymysleli takové do Itálie laděné menu, takže jsme měli samozřejmě nějakou pastu, chtěli jsme lidem ukázat, že to není jenom o těstovinách nebo o pizze. Takže jsme dali i nějaký kus masa, měli jsme vepřovou plumu s rozmarýnovým bramborem, měli jsme carpaccio, Toskánskou paštiku a myslím, že největší hit byla rajčatová polévka s mořskými plody."

Návštěvníci pak prostřednictvím hlasovacích lístků hodnotili na stupnici od nuly do deseti, jak jim menu chutnalo.

Monika Konvičná, ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek: "Hodnotili vzhled menu, hodnotili vůni a chuť, hodnotili obsluhu personálu a samozřejmě i takový celkový dojem, to bylo to nejdůležitější a my jsme to sečetli a udělali jsme průměr každé té restaurace."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Určitě bych rád poděkoval celému týmu Turistického informačního centra za velmi kvalitní organizaci akce, přičemž bylo času velice málo a oni museli velice rychle oslovit všechny restaurace ve Frýdku-Místku."

Cílem akce bylo vyvolat zájem veřejnosti o restaurace ve městě, podpořit jejich návštěvnost, zároveň šlo o určitou komorní formu náhrady za letos zrušený tradiční Gastrofestoval.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nápad vznikl tak, že jsme se snažili podpořit místní podnikatele, gastronomii ve Frýdku-Místku, potom co Covid-19 negativně zasáhl cestovní ruch i návštěvnost místních restaurací. Chtěli jsme je podpořit tady touhle akcí s výhledem na další léta, s tím, že by se stala součástí Gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí, kdy bychom mohli třeba na tom festivalu vyhlašovat tady tu cenu, kterou vyhlašujeme dnes a nebo bychom mohli mít rozdělenou tu akci na více částí."
Monika Konvičná, ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek: "Vždy záleželo na originalitě a přístupu, některá jídla byla hodně výjimečná, jedinečná, mě osobně se to strašně líbilo a nadšení všech těch restaurací bylo prima. Já se budu těšit na to, že v příštím roce budeme moci tuto soutěž zorganizovat."

Organizátoři věří, že příští rok se do akce zapojí mnohem více restaurací ze současných dvaapadesáti, které ve městě jsou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků