Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Unikátní basketbalová hala ve Frýdku-Místku už stojí, otevřít by se mohla během několika měsíců

Už brzy se ve Frýdku-Místku otevře úplně nová basketbalová hala. V Česku půjde navíc o unikát, protože se staví po vzoru japonských tělocvičen u základních škol. Magistrát na její výstavbu přispěl částkou 17 milionů korun.

Hrubá stavba nové basketbalové haly za pátou základní školou už stojí. O její výstavbu se ve městě zasadil předseda klubu Basketpoint Zdeněk Navrátil, město tak dalo zelenou projektu partnerství veřejného a soukromého sektoru.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Jsme ve fázi, kdy hala měla být dokončená, měly v ní děti už hrát, ale nastalá situace, kterou všichni znají, to neumožnila. Sníme si o tom, že bychom do konce října mohli uvést halu do provozu."
Miroslav Sněhota, sádrokartonové konstrukce: "Děláme tady stropy, podhledy, bude to Era design. No a říkám, nějaké zkušenosti s tím máme, dělali jsme například halu v Třinci."

Předseda klubu nedávno s průběhem stavby seznámil na tříhodinovém workshopu také zastupitele města.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Informoval nás o svých záměrech, co kde bude, to znamená, jaké je kde zázemí, čím ta hala bude zajímavá, čím bude prostě netypická a jedinečná."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Má plnohodnotná dvě basketbalová hřiště, to znamená ten prostor, který je bezbariérový v rozměru 45 x necelých 34 metrů umožňuje v podstatě provozování jakéhokoliv sportu. Kopírovala se architektura tělocvičen v základních školách v Japonsku a věřím, že to bude velmi užitečné řešení."

Stavba má vyjít na zhruba 71 milionů korun. Město na ni přispělo částkou 17 milionů, stejnou měrou se podílel i kraj a dalších 30 milionů se podařilo klubu získat z ministerstva školství.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "64 milionů v této chvíli je zajištěno z veřejných prostředků, zbytek peněz hradím já."

Zdeněk Navrátil na celou realizaci osobně dohlížel a se stavebními firmami jednal doslova o každé položené cihle. Zároveň dokázal, že kvalitní sportovní hala nemusí stát stamiliony a projekt dal veřejně k dispozici Národní sportovní agentuře i ministerstvu školství.

Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Kdokoliv, kdo má zájem třeba z neziskových organizací a územně správních celků zájem něco podobného realizovat, postavit a provozovat, tak se na mě může kdykoliv obrátit, veškerá autorská práva jsou plně k dispozici."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Neustále slýcháváme, že je tady málo toho sportovního zázemí. Takže když tady vznikne hala, ve které budou dva kurty, nebo ve které budou dvě hřiště, tak je to fantazie."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Těším se na to, že nejen děti a rodiče, kteří jsou samozřejmě jejich přirození podporovatelé najdou zálibu v dětském a mládežnickém sportu. To, co jsem zažil s dětmi na trénincích ve školách, hlavně v Japonsku, částečně v Americe, bych chtěl, ať zažijí děti i u nás ve Frýdku-Místku."

Basketpoint vychovává v současnosti na 300 aktivně sportujících dětí v mládežnických týmech a skoro 200 dětí v předškolním věku.

Nahlásit chybu
Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail