Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek opět finančně podpoří dobrovolnické organizace

Práce pro handicapované, canisterapeutické terapie nebo návštěvy dobrovolníků v domácnostech u seniorů. Nejen to jsou aktivity, kterými se ve městě zabývají různé dobrovolnické organizace. I letos pro ně magistrát připravil dotační programy, v rámci kterých mohou žádat o finanční podporu na příští rok.

ADRA Frýdek-Místek je jedna z organizací, která výrazně pomáhá zlepšovat životy zvláště osamělým seniorům.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Provozujeme studentský dobrovolnický klub, v tom klubu se připravují mladí lidé na to dobrovolnictví a sami dělají nádherné aktivity, které seniory nesmírně povzbudí a potěší. Těch aktivit je nesmírně bohatá škála, protože těch dobrovolníků je tady 150."

Dobrovolnickým organizacím proto město pravidelně přispívá na jejich fungování.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Došlo ke schválení podmínek dvou dotačních programů pro rok 2021 a to programů na podporu a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby a dále programů na podporu projektů v oblasti zdravotnictví. Celkem je na tyto programy alokovaná částka ve výši 1,4 milionu korun."

Cílem prvního programu je právě podpora dobrovolnictví, či aktivit seniorů nebo také zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V roce 2020 z tohoto programu získaly finance například ADRA, a to na dobrovolnické programy, nebo také Podané ruce, ty zabezpečují Canisterapii. Ale je to i KAFIRA a ta získala finance na podporu osob se zrakovým postižením."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Jsme nesmírně rádi, že nás statutární město Frýdek-Místek aktivně mnohaletě podporuje. V projektu Canisterapie máme asi 70 dobrovolníků, 50 aktivních canisterapeutických týmů a vlastně asi 50 a více pejsků."

Lhůta pro podávání žádostí o finanční podporu v tomto programu je od 19. října do 9. listopadu.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Druhý program, který podporuje projekty v oblasti zdravotnictví má za cíl podpořit projekty organizací, jejichž činnost zlepšuje kvalitu života zdravotně postižených občanů. Podporuje také projekty zaměřující se na poskytování mobilní paliativní péče, což jsou mobilní hospice a od letošního roku podporuje také aktivity rodin s dětmi, které mají poruchu autistického spektra."
Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "My se věnujeme těmto rodinám, teď máme tak 20 klientů, kteří dochází na ty aktivity, které pro ně připravujeme. Vytvořili jsme také svépomocnou skupinu z těch rodičů, kteří tady jednou měsíčně dochází. Máme také poradenské centrum."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V letošním roce bylo v tomto programu rozděleno více než 580 tisíc korun, a to například právě mobilnímu hospici Ondrášek, či mobilnímu hospici Strom života, ale rovněž i Českému červenému kříži, který provozuje humanitární jednotku."

O peníze z tohoto programu mohou organizace žádat od 12. do 31. října letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPoolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

Jiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail