Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice Frýdek-Místek od září povolila návštěvy. Pozor na pravidla nošení roušek

Veřejná doprava, úřady, zdravotní a sociální zařízení. To jsou místa, kde zůstává od září stále povinnost nosit roušky. Nařízení už se nově řídí podle celostátních pravidel. Na Frýdecko-Místecku navíc výrazně ubylo nakažených a Nemocnice Frýdek-Místek už povolila i návštěvy.

K prvnímu září zrušila krajská hygiena všechna svá striktní nařízení, která zavedla na Frýdecko-Místecku a Karvinsku, ale i ty zbývající pro zbytek kraje. Nově se musejí lidé řídit celostátními opatřeními.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V celém Frýdecko-Místecku nyní platí jiná pravidla, než na které jsme byli zvyklí tady v minulých týdnech. Od 1. září platí stejná pravidla jako pro celý zbytek České republiky. To znamená dneska je povinnost nosit roušky v MHD, ve veřejných budovách, ale například v obchodě, tam už roušku mít nemusíte. Stejně tak není potřeba ani roušku, když jdete například do školky vyzvednout svoje dítě."

Situace se zatím podle hygieniků uklidňuje. To také umožnilo Nemocnici Frýdek-Místek od září povolit návštěvy, které budou ale ve třech režimech.

Jana Březinová, mluvčí Nemocnice Frýdek-Místek: "Na oddělení následné péče jsou návštěvy povoleny každý den od 14 do 16 hodin, vždy jedna osoba maximálně po dobu jedné hodiny. Na oddělení ARO a intenzivní péče jsou návštěvy povoleny po dohodě s ošetřujícím lékařem, vždy jedna osoba maximálně po dobu 30 minut a na standardních lůžkových odděleních jsou návštěvy povoleny pondělí, středa sobota mezi 14. a 16. hodinou, vždy jedna osoba maximálně 30 minut."

Odborníci mají ale obavy ze začátku školního roku a z příchodu běžné podzimní chřipky, která se může s nemocí Covid-19 promísit. Ve Frýdku-Místku zatím zahájily školy výuku bez zdravotních komplikací.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já věřím, že v tomto normálním školy pojedou co nejdéle, že se u nás nevyskytnou komplikace jako například v jiných regionech, kde škola ani nezačala a musela být zavřená, takže to doufám, že se nám všem vyhne."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Já bych chtěl poprosit a vyzvat všechny občany, aby sledovali média. Bude se to řídit tím celostátním semaforem, který má být zveřejňován jednou za dva týdny a v případě, že se změní ta naše barva, která je dneska bílá a například, pokud bude zelená, případně oranžová, tak nastanou další restrikce a další opatření, nicméně v tuto chvíli opravdu roušku je třeba nosit pouze v městské hromadné dopravě, ve veřejných budovách."

Povinnost nosit roušku platí také na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob a s příchodem voleb se bude týkat i volebních místností.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

TOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Armáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail