Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvnáčci ve Frýdku-Místku se těšili do školních lavic

Do školních lavic opět usedli noví prvňáčci. Ve Frýdku-Místku jim začal školní rok bez komplikací a na každé škole zorganizovali program pro děti a rodiče po svém. Učitelé si navíc oddechli v rámci uvolnění opatření, kdy nakonec ministerstvo rozhodlo, že děti ve školách roušky nosit nemusí.

V úterý prvního září bylo i přes deštivé počasí pořádně rušno i před 2. Základní školou ve Frýdku-Místku. Třídní učitelky si totiž venku vyzvedávaly své prvňáčky. Rodiče jim poté udělali na chodbě špalír a zatleskali. Děti se postupně usadily do lavic a rozhodně jim nechyběl optimismus a nadšení z toho, co je v první třídě čeká.

Anketa Děti: 1.) "Že se budu učit." 2.) "Jak budeme psát." 3.) "Až se budeme hodně učit."

V I.A se paní učitelka proměnila v indiánskou náčelnici a všechny děti pasovala na malé vzorné indiány.

Gabriela Brázdilová, třídní učitelka I.A, 2. ZŠ Frýdek-Místek, Jana Čapka 2555: "Většinou je to taková trilogie jako indiáni, pak jsou náčelníci a pak jsme kovbojové, jakoby v té třetí třídě většinou."
Irma Novotná, zástupkyně ředitele pro I. a II. stupeň: "Každé dítě dostane kornout, to vždycky připravují paní učitelky s paní asistentkami a letos tak jako tradičně děkujeme moc i našemu magistrátu, který přidal dárečky vždycky pro prvňáčky."
Anketa Rodiče: 1.) "Jsme rádi, že tady právě můžeme být, protože to je jednou za život, moc by nás to mrzelo, kdybychom tady být nemohli." 2.) "Jsem tady se synem, dceru už máme starší, takže už jsme to jednou prožili a je to takové hodně emotivní no, už druhé dítě do první třídy, tak slzička trošku, ale jo, doufám, že mu to půjde, že bude šikovný." 3.) "S dcerou jsme přišli a super, zatím super."
Irma Novotná, zástupkyně ředitele pro I. a II. stupeň: "Máme 34 prvňáčků, to znamená v obou třídách je 17 a 17, protože se nám dva během prázdnin odstěhovali, ale věřím, že o to lépe se bude paním učitelkám pracovat."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že všechny školy ve Frýdku-Místku zahájily dnes školní výuku, výjimkou tedy byla Skalice, kde se ještě dokončuje investiční akce, ale za týden by i tato škola měla zahájit svůj provoz."

Ve školách jsou navíc rádi, že se, alespoň prozatím uklidnila i situace kolem koronaviru a nošení roušek.

Gabriela Brázdilová, třídní učitelka I.A: "Tím, že vlastně vláda změnila to rozhodnutí, tak je to pro nás pozitivní, protože jinak to bylo složité s těmi rouškami, protože děti to dodržovaly, sice pak byly vzorné, zrovna ty nejmenší děti, když bylo to omezení v tom červnu, tak to dodržovaly, ale bylo to omezující."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Věřím, že prvňáčkům se bude ve školách líbit a že tento rok nebude tak hektický jako ten minulý."

V celém kraji nastoupilo do prvních tříd letos 11 600 prvnáčků, což je přibližně stejný počet, jako tomu bylo minulý rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy