Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden ze tří pavilonů Jeslí Frýdek-Místek prochází rekonstrukcí

Nová elektroinstalace, osvětlení i lepší zabezpečení. V Jeslích Frýdek-Místek se aktuálně pracuje na další rekonstrukci jednoho ze tří pavilonů. Hotovo by mělo být do poloviny měsíce a provoz jeslí není nijak výrazně omezen. V zařízení mají stále místo i pro další děti.

Jesle Frýdek-Místek procházejí dlouhodobě postupnou rekonstrukcí. Aktuálně se pracuje na dokončení úprav elektroinstalace u jednoho ze tří pavilonů.

Dagmar Zemanová, ředitelka Jeslí Frýdek-Místek: "K samotné rekonstrukci se přistoupilo z důvodů zastaralé elektroinstalace, která už byla nutná a to z důvodů zajištění i některých bezpečnostních prvků."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My se snažíme dlouhodobě zlepšovat vybavení pro naše děti, i pro ty nejmenší a proto právě v tomto pavilonu dochází k rekonstrukci elektriky. Je tam měněna elektrika jak silnoproudá, tak i slaboproudá, dále tam budou dodány nové osvětlovací rozvody, budou tam světla s ledkami, které budou zářit teplejšími barvami, aby to bylo právě pro děti příjemné."

Zároveň dojde k instalaci elektrobezpečnostního zařízení a jesle získají do všech pavilonů i videotelefony.

Dagmar Zemanová, ředitelka Jeslí Frýdek-Místek: "Budou sloužit i ke komunikaci rodičů s personálem při příchodu a odchodu dětí ze zařízení. Tyto videotelefony jsou pro nás velmi potřebné, žádoucí a taktéž budou navazovat v rámci zabezpečení celého zařízení co se týká ochrany a napojení našeho zařízení na pult centrální ochrany."

Projekt obsahuje také instalaci dělící stěny mezi hernou a ložnicí pro hlukové izolování klidové zóny pro děti nebo otevření prostoru pro zvětšení hrací plochy. Celková hodnota rekonstrukce vyjde město na 800 tisíc korun.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Oproti projektové dokumentaci se podařilo vysoutěžit tu celkovou cenu o 200 tisíc korun levnější, takže i to je úspora pro městkou kasu."
Marcel Sikora, náměstek hejtmana Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek podporuje jesle částkou 6 milionů ročně a v minulých letech došlo tady k rekonstrukci všech pavilonů a došlo k zateplení, k výměně oken a také k přístavbám zastřešených teras."

Rekonstrukce provoz jeslí nijak neomezuje, aktuálně zařízení funguje ve dvou pavilonech s kapacitou 32 dětí. V případě zájmu mohou rodiče přijít své dítě bez problémů zapsat, místo pro nové děti v jeslích stále je.

Dagmar Zemanová, ředitelka Jeslí Frýdek-Místek: "Od září opět je to kapacita 54 dětí na všechny tři pavilony, čili těšíme se na vás, že už všichni přijedete a podíváte se, jak máme nově zase zrekonstruované jesličky ve Frýdku-Místku."
Marcel Sikora, náměstek hejtmana Frýdku-Místku: "Jednou z priorit prorodinné politiky města Frýdek-Místek, je právě podpora jeslí. Zařízení Jesle jsou určeny pro děti ve věku jednoho až do tří let a tím, že máme vůbec na území města Frýdku-Místku jesle, tak umožňujeme rodičům postupný, či úplný návrat do jejich zaměstnání."

Na zápis není nikdy pozdě. Jesle přijímají děti běžně během celého roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy