Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden ze tří pavilonů Jeslí Frýdek-Místek prochází rekonstrukcí

Nová elektroinstalace, osvětlení i lepší zabezpečení. V Jeslích Frýdek-Místek se aktuálně pracuje na další rekonstrukci jednoho ze tří pavilonů. Hotovo by mělo být do poloviny měsíce a provoz jeslí není nijak výrazně omezen. V zařízení mají stále místo i pro další děti.

Jesle Frýdek-Místek procházejí dlouhodobě postupnou rekonstrukcí. Aktuálně se pracuje na dokončení úprav elektroinstalace u jednoho ze tří pavilonů.

Dagmar Zemanová, ředitelka Jeslí Frýdek-Místek: "K samotné rekonstrukci se přistoupilo z důvodů zastaralé elektroinstalace, která už byla nutná a to z důvodů zajištění i některých bezpečnostních prvků."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My se snažíme dlouhodobě zlepšovat vybavení pro naše děti, i pro ty nejmenší a proto právě v tomto pavilonu dochází k rekonstrukci elektriky. Je tam měněna elektrika jak silnoproudá, tak i slaboproudá, dále tam budou dodány nové osvětlovací rozvody, budou tam světla s ledkami, které budou zářit teplejšími barvami, aby to bylo právě pro děti příjemné."

Zároveň dojde k instalaci elektrobezpečnostního zařízení a jesle získají do všech pavilonů i videotelefony.

Dagmar Zemanová, ředitelka Jeslí Frýdek-Místek: "Budou sloužit i ke komunikaci rodičů s personálem při příchodu a odchodu dětí ze zařízení. Tyto videotelefony jsou pro nás velmi potřebné, žádoucí a taktéž budou navazovat v rámci zabezpečení celého zařízení co se týká ochrany a napojení našeho zařízení na pult centrální ochrany."

Projekt obsahuje také instalaci dělící stěny mezi hernou a ložnicí pro hlukové izolování klidové zóny pro děti nebo otevření prostoru pro zvětšení hrací plochy. Celková hodnota rekonstrukce vyjde město na 800 tisíc korun.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Oproti projektové dokumentaci se podařilo vysoutěžit tu celkovou cenu o 200 tisíc korun levnější, takže i to je úspora pro městkou kasu."
Marcel Sikora, náměstek hejtmana Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek podporuje jesle částkou 6 milionů ročně a v minulých letech došlo tady k rekonstrukci všech pavilonů a došlo k zateplení, k výměně oken a také k přístavbám zastřešených teras."

Rekonstrukce provoz jeslí nijak neomezuje, aktuálně zařízení funguje ve dvou pavilonech s kapacitou 32 dětí. V případě zájmu mohou rodiče přijít své dítě bez problémů zapsat, místo pro nové děti v jeslích stále je.

Dagmar Zemanová, ředitelka Jeslí Frýdek-Místek: "Od září opět je to kapacita 54 dětí na všechny tři pavilony, čili těšíme se na vás, že už všichni přijedete a podíváte se, jak máme nově zase zrekonstruované jesličky ve Frýdku-Místku."
Marcel Sikora, náměstek hejtmana Frýdku-Místku: "Jednou z priorit prorodinné politiky města Frýdek-Místek, je právě podpora jeslí. Zařízení Jesle jsou určeny pro děti ve věku jednoho až do tří let a tím, že máme vůbec na území města Frýdku-Místku jesle, tak umožňujeme rodičům postupný, či úplný návrat do jejich zaměstnání."

Na zápis není nikdy pozdě. Jesle přijímají děti běžně během celého roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků