Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po dlouhé pauze začal Frýdek-Místek opět vítat nové občánky města

Vítání občánků je slavnostní událostí pro rodiče i zástupce města. Po několikaměsíční přestávce z důvodů pandemie koronaviru se tento obřad opět vrátil do programu i ve Frýdku-Místku. Město hned první den přivítalo desítky dětí. V září jsou v plánu navíc hned tři termíny za sebou a další budou následovat.

Prostory Frýdeckého zámku opět ožily vítáním občánků. Obřad byl ale po delší pauze trochu netradiční. Některé děti už totiž místo klidného spaní v peřince spíš pobíhaly po sálu a zvědavě prozkoumávaly okolí. Rodiče a příbuzní byli přesto velmi rádi, že mohli vítání absolvovat.

Anketa: 1.) "Dojmy jsou fajne, máme zdravé dítě, konečně jsme se dočkali i vítání občánků, jsme za to rádi a tak si tady tento moment užíváme." 2.) "Je to první syn, první dítě a bylo to moc milé. Jsme rádi, že jsme měli možnost takhle oficiálně být přivítáni, dostat nějaké dárečky, je to hezké od města určitě." 3.) "Je to první, vnímám to skvěle, tady už si to přivlastňuje zase všecko, že."

V březnu byla akce kvůli vypuknutí pandemie koronaviru do odvolání zrušena a celkem tak rodiče přišli o čtyři termíny.

Anketa: 2.) "Pro nás se na mateřské doma nic nezměnilo, možná v rámci toho Covidu jsme čekali delší dobu, už jsme mysleli, že se asi nedočkáme, měl teď čerstvě rok, ale jsme rádi, že to ještě vyšlo, že nás ještě pozvali." 4.) "Já to beru tak, že je to naše první dcera a jsme spokojení, hlavně že je zdravá a hlavně, aby to všechno fungovalo dál jak má." 5.) "Určitě to bylo příjemné se tady potkat na zámku s ostatními rodiči a vynikající věc." 6.) "Už jsme tu potřetí, zase jsme se na to těšili, jako vždycky, máme děti dva nebo dva a půl roku od sebe, takže."
Tomáš Benedikt Zbranek, zastupitel Frýdku-Místku: "Jsem velmi rád, že mohu v měsíci září po půlroční přestávce v rytířském sále Frýdeckého zámku přivítat desítky občánků města Frýdku-Místku. Tento měsíc proběhne vítání ve třech dnech, přičemž v každém dni se konají dvě akce. Obvykle se však vítání koná jednou měsíčně, a to s výjimkou prázdninových měsíců."

Na každém vítání bylo deset rodin, zachoval se také časový odstup, aby se rodiny minimálně potkávaly. Nařízena byla zpřísněná hygienická opatření v podobě nošení roušek, či dodržování rozumných odstupů.

Tomáš Benedikt Zbranek, zastupitel Frýdku-Místku: "V loňském roce bylo slavnostně přivítáno 285 občánků, každému dítěti je věnováno několik menších dárků, a to včetně knihy, maminky obdrží kytici."

Rodiče jsou zváni na obřad minimálně dva týdny před termínem, kdyby jim nevyhovoval, dá se po domluvě přesunout. Další vítání proběhnou 10. a 17. září a následně v říjnu, listopadu i v prosinci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 74 000 Kč/měsíc

Detail