Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

8. ZŠ Frýdek-Místek by se měla příští týden vrátit do běžného režimu

Rostoucí počet nakažených opět zahalil celé Česko do roušek. Začátek školního roku přinesl zároveň několik komplikací ve školách. Základní škola Osmička měla tři pozitivně testované zaměstnance, několik pedagogů a tři třídy proto hygienici poslali do karantény. Postupně už se ale budou vracet do výuky.

Nástup tisíců dětí a pedagogů do škol byl ve znamení velkých obav. Ve Frýdku-Místku začal bez komplikací, jenže pár dní na to přišly první nepříjemné zprávy o nakažených nemocí Covid-19 na Osmé základní škole. To samozřejmě spustilo trasování, karanténu a další opatření.

Iveta Wilczková, ředitelka 8. ZŠ Frýdek-Místek: "Ve chvíli, kdy jsme zjistili, že tady toto ohnisko je, tak se provádělo testování krajskou hygienickou stanicí, tam bylo vyhodnoceno několik kolegů, nikoliv jako nakažených, ale že byli v kontaktu."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tři zaměstnanci jsou nemocní, 11 jich je v karanténě, zároveň byly do karantény poslány tři třídy, ve škole se zavedla přísnější hygienická opatření, žáci musí nosit ve společných prostorech roušky, zároveň byla zkrácena výuka z důvodů právě těch pedagogů, kteří jsou v karanténě, takže aby výuka mohla probíhat."
Iveta Wilczková, ředitelka 8. ZŠ Frýdek-Místek: "Zde musím se opravdu velice pochvalně vyslovit i o našich rodičích, protože tam ty děti z těch rodin to mají nastaveno tak, že v devadesáti procentech opravdu ty roušky nosí a tím pádem chrání sebe i ostatní."

Všichni zaměstnanci školy prošli preventivním dvoukolovým testováním, které dopadlo na výbornou.

Iveta Wilczková, ředitelka 8. ZŠ Frýdek-Místek: "V tuto chvíli máme informace i z toho druhého testování a jsme všichni negativní, takže to je výborné, takže tam vlastně můžeme uklidnit jak naši rodičovskou veřejnost, tak veřejnost celkově, i naše žáky. Postupně už se nám kolegové začnou vracet, takže od příštího týdne už bude probíhat výuka v režimu běžném."

Kromě zavedených nařízení dodržuje škola průběžnou dezinfekci a všichni zaměstnanci nosí povinně respirátoy.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Všechny tyto opatření byly zavedeny po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí, zároveň škola konzultuje tato opatření s odborem bezpečnostních rizik, který máme na magistrátu a postupuje dle manuálu, který vydalo před začátkem školního roku ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy."
Iveta Wilczková, ředitelka 8. ZŠ Frýdek-Místek: "Zde opravdu patří poděkování všem, protože ve spolupráci proběhlo jak to testování zaměstnanců školy, tak proběhla ohnisková dezinfekce všech místností a prostor, které by mohly být kontaminovány a tam patří poděkování také Hasičskému sboru Moravskoslezského kraje a odboru bezpečnostních rizik magistrátního města."

Aktuálně ale celá Česká republika zaznamenala obrovský nárůst nakažených, kdy jsou to až tisíce lidí denně s největšími počty v Praze, ale i v některých dalších regionech. Ministerstvo zdravotnictví proto zavedlo od čtvrtku povinnost nosit roušky ve všech vnitřních společných prostorách, s to i ve škole, v práci nebo například na chodbách bytových domů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail