Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek prodá poslední část bývalého komerčního centra

Budova fitcentra na ulici 8. pěšího pluku půjde do dražby. Záměr města prodat poslední část bývalého komerčního centra potvrdili zastupitelé. Budova totiž chátrá a městu se už nevyplatí investovat do její opravy. Hodnota nemovitosti byla odhadnuta na více než 5,1 milionu korun.

Nepřehlédnutelná budova číslo popisné 1975 na okraji ulice 8. pěšího pluku v Místku. Kdysi byla součástí velkého komerčního komplexu, který vlastnilo město. To ale postupně jednotlivé části odprodalo a poslední léta zůstala v majetku jen tato část. Dlouhodobě v ní sídlí fitcentrum, které kdysi spravovala městská společnost Sportplex, pak ale přešla správa na soukromou majitelku, která je v současnosti v budově v nájmu. Rada města už v dubnu rozhodla o záměru celý objekt prodat a nyní to odsouhlasili také zastupitelé.

Radovan, Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme zvolili způsob dražby, a to dražby podle zákona 26/2000 sbírky, protože je to podle nás nejjistější způsob prodeje městského majetku, který je regulovaný zákonem, ale samozřejmě připadá do úvahy pouze u těch věcí větších hodnot."

Radnice argumentuje tím, že budova dlouhodobě chátrá a městu se nevyplatí ji už opravovat.

Radovan, Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tam se očekávají další výdaje do oprav, do střechy a do oken a ten poměr nákladů na opravy a výtěžků z té budovy není takový, že by bylo efektivní dále vlastnit tu budovu."

Na názor jsme se chtěli zeptat i majitelky, která v budově provozuje fitcentrum. Odmítla s námi ale mluvit na kameru s tím, že o prodeji se dozvěděla na poslední chvíli a sama teď vůbec neví co ji čeká. Doufá pouze, že pokud se najde nový zájemce, tak že se s ním dohodne, aby v budově mohla fitcentrum dál provozovat. Do dražby půjde budova včetně přístupové lávky a pozemku pod ní, město už má i odhadní cenu.

Radovan, Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "To je veřejná informace, tam je znalecký posudek, ta cena zjištěná znalcem se zveřejňuje v dražební vyhlášce, tam je to zhruba 5 milionů 140 tisíc. Dá se předpokládat, že to s velkou pravděpodobností bude vyvolávací cena."

Radnice musí nyní stanovit podmínky dražby, termín a místo jejího konání.

Nahlásit chybu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail