Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osobnosti Frýdku-Místku už dostaly ceny města, jeden z oceněných se bohužel předávání nedožil

Významné osobnosti si už převzaly cenu statuárního města Frýdku-Místku za rok 2019. Udílení se letos kvůli koronaviru odehrálo v komorní atmosféře v kanceláři primátora. Cenu přišli převzít dva ze tří oceněných. Jeden ji totiž dostane bohužel in memoriam.

Dlouholetá předsedkyně včelařského svazu paní Marie Knödlová, která už skoro 40 let vychovává budoucí včelaře a téměř tři desítky let úřadující ředitel Gymnázia a Střední odborné školy na Cihelní Jaroslav Konečný, který vychoval tisíce studentů. Oba už několik měsíců ví, že získali cenu města. Nyní ji osobně převzali z rukou primátora.

Marie Knödlová, předsedkyně ZO Českého svazu včelařů Frýdek-Místek: "Jsem moc ráda, že se ocenila práce jak pro včelařský areál, tak to, co dělám. Ale jak jsem říkala už před nedávnem, že je to cena pro všechny, kteří pomáhali a pomáhají při vymýšlení a při organizaci různých akcí."
Jaroslav Konečný, ředitel Gymnázia a SOŠ Frýdek: "Já velice děkuji všem, především těm, kteří mě navrhli a těm, kteří mě odsouhlasili. Je to takové příjemné rozloučení s mou profesí, protože můj aktivní život ve školství pomalu spěje ke konci a po těch 38 letech z nichž 28 jsem dělal ředitele Frýdeckého gymnázia a později teda Frýdeckého gymnázia a střední odborné školy, tak je to takové pohlazení po duši."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Dnešní předávání ceny města je atypické kvůli koronaviru. Bývá to vždycky na náměstí, bývá k tomu další doprovodný program. Bohužel musíme v těchto podmínkách udělat předání na magistrátu v užším kruhu, takže jsem dnes předal cenu města, kterou schválili všichni zastupitelé."

Třetím oceněným je výtvarník Josef Lang, který se narodil v roce 1924 a celý život se ve svých dílech věnoval různým místům a stavbám ve městě i okolní krajině. Bohužel na konci července ale zemřel, cenu tedy dostal in memoriam.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Každý oceněný dostal kromě plakety samotné, ceny města, ještě dárkový poukaz v hodnotě dvaceti tisíc korun a další dárkové předměty města."

Primátor si s oběma oceněnými popovídal o aktuálních tématech i o životních zkušenostech. Paní Knödlová ho seznámila s dalšími vzdělávacími plány včelařského muzea v Chlebovicích, které nyní prochází navíc díky investici města rekonstrukcí a pan Konečný zase poděkoval za výraznou podporu školám.

Marie Knödlová, předsedkyně ZO Českého svazu včelařů Frýdek-Místek: "Bylo to moc příjemné a i když to nebylo na tom pódiu, tak to bylo právě to příjemnější, že jsme si popovídali neformálně a bylo to strašně fajn, příjemné."
Jaroslav Konečný, ředitel Gymnázia a SOŠ Frýdek: "Já pana primátora znám, protože on držel ochrannou ruku nad naší školou řadu let. Vím, že je to příjemný, šarmantní člověk na svém místě, takže já se s ním vždycky rád sejdu a tak jak dneska, tak kdykoliv jindy to bylo pro mě velice příjemné dopoledne."

Ceny města se udělují každoročně už od roku 2008. A to za mimořádné počiny ve všech oblastech společenského života města, které významně přispěly k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména, a také například za mimořádné projevy odvahy při záchraně lidských životů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy