Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nebezpečný přejezd pod estakádou ve Frýdku-Místku dostane po letech závory

Železniční přejezd na ulici Nádražní poblíž haly Polárka dostane závory. Správa železnic na doporučení města i policie vyhodnotila, že tento přejezd je potřeba lépe zabezpečit. V minulosti se na něm stalo několik dramatických srážek vlaků s kamiony i osobními auty. Naštěstí bez vážných zranění. Výstavba začala před pár týdny, probíhá za plného provozu a vyjde na 17 milionů korun.

Prosinec 2015. Na semaforech jasně blikala červená, ale polský řidič kamionu na ni nereagoval a vjel přímo na přejezd. Tahač ještě projel, ale rozjetý vlak vzápětí smetl přívěs.

Anketa, natočeno 11.12.2015: 1.) "Hrůza jako, to bylo slyšet daleko, slyšeli jsme naraz, ale neviděli. Lidi z vagónů jako vyhlíželi co se děje, někteří třeba jako upadli jistě, ale jak říkám krev nebyla nebo tak něco, ale byli vyděšení." 2.) "Lidi z toho vlaku spíš nevěděli co se děje, protože oni z toho vlaku to ani nepostřehli, takže oni začali vytahovat hlavy z oken a vůbec nevěděli, co se děje."

Podobná situace z konce února 2018. Na červenou projel těsně před přijíždějícím vlakem linkový autobus. Podle místních je přejezd opravdu nebezpečný, Správa železnic proto konečně rozhodla, že na něj nainstaluje závory.

Anketa: 1.) "Určitě, protože je to tady nebezpečné, hodně nebezpečné." 2.) "Že to bude v pořádku, konečně tady nebudou nehody." 3.) "Bude to určitě super, protože i s kočárkem se mi tady blbě chodí, když tady není ten přejezd a bude to určitě bezpečnější i pro ty auta." 4.) "Ty přejezdy si myslím, kde nejsou závory, tak jsou všechny problematické."
Nela Friebová, mluvčí Správy železnic: "Správa železnic se snaží kontinuálně zvyšovat způsob zabezpečení přejezdů po celé republice. Jenom letos dojde k modernizaci 142 přejezdů. Jedním z nich je i přejezd ve Frýdku-Místku, kde dojde k instalaci závor včetně doplnění svislého a vodorovného dopravního značení. Tento postup z důvodu nepříznivého vývoje dopravní nehodovosti doporučila i Policie ČR."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta aktivita už je velmi dlouhá, po nehodách na tom železničním přejezdu jsme se domlouvali se Správcem železnic, který dneska je nově po SŽDC. Provede montáž závor s tím, že oni s tím počítali, že ta montáž proběhne až při zdvoukolejnění trati a my jsme celou dobu vyvíjeli ty aktivity, aby ten projekt z toho vyndali a aby ho udělali přednostně, což se podařilo a díky tomu teď nyní Správce železnic provádí instalaci závor."

Celkem do zabezpečení tohoto přejezdu investuje Správa železnic 17 milionů korun.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Instalace závor je za plného provozu, takže by nemělo dojít k nějakému omezení provozu, ale přesto, aby řidiči i chodci byli opatrní, protože budeme procházet staveništěm a ta situace tam prostě bude jiná, než jsme zvyklí."
Nela Friebová, mluvčí Správy železnic: "Do 22. října budou probíhat montážní práce bez vlivu na veřejnou dopravu. Od 22. do 29. října se bude přejezd přepínat do nového stavu a nebude v činnosti. Přejezd proto bude osazen značkami STOP a ZABEZPEČOVACÍ ZAŘÍZENÍ MIMO PROVOZ."

Součástí výstavby bude i dobudování chodníku po obou stranách přejezdu, hotovo by mělo být do konce října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy