Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baseballisté BK Klasik Frýdek-Místek slavili historický úspěch, tři klubové výběry se dostaly na mistrovství republiky

Baseballisté klubu Klasik Frýdek-Místek mají na svém kontě historický úspěch. Tři jejich hráčské kategorie se po letošní sezóně probojovaly na Mistrovství České republiky. Pro samotné hráče to byla obrovská zkušenost, účast mezi elitou by si tak chtěli zopakovat i příští rok.

Osmnáctiletí, patnáctiletí a dokonce i třináctiletí hráči, trojice baseballových týmů z BK Klasik, které se dostaly ve svých kategoriích mezi osm nejlepších z celého Česka. V historii klubu se tak stalo úplně poprvé.

Matyáš Novotný, hráč v kategorii do 13 let: "Byl to super pocit, mohli jsme si zahrát na nejlepším turnaji v republice, bylo to vlastně jsme se kvalifikovali, takže jsme nemuseli na kvalifikaci."
Zbyněk Volný, trenér hráčů do 13 let: "My jsme se snažili tam udělat co nejlepší výsledek a dostali jsme se na finální šesté místo, což si myslím, že je mezi všemi kluby obrovský úspěch."

Třináctiletí a patnáctiletí vyhráli oblastní soutěž, což jim zajistilo postup na mistrovství automaticky. Osmnáctiletí to měli mnohem těžší, protože bojovali s dalšími šesti týmy o kvalifikaci.

Matyáš Kozel, hráč v kategorii do 18 let: "Na kvalifikaci jsme vyjeli s tím, že chceme postoupit na mistrovství republiky, což se nám povedlo. Je to určitě úspěch. A potom vlastně na republice jsme vybojovali skvělé páté místo, v posledním zápase jsme porazili Arrows Ostrava, což máme v podstatě tady derby regionální."
Jan Maštalíř, trenér hráčů do 15 a do 18 let: "Shodou okolností jsme měli ve skupině finalisty celého turnaje a nad námi první až čtvrté místo skončily pouze ty týmy, které vlastně postoupily přímo."

Pro samotné hráče to byla obrovská zkušenost, zahráli si totiž proti týmům, se kterými běžně nehrají.

Matyáš Kozel, hráč v kategorii do 18 let: "Běžně se setkáváme jenom tady s týmy na Moravě, takže jsme si zahráli i proti týmům z Čech, viděli jsme vlastně jak to měli tam."
Zbyněk Volný, trenér hráčů do 13 let: "My bojujeme s tím, že máme menší klubovou základu oproti hlavně týmům z jižní Moravy a z Prahy, kde oni jezdí ve dvaceti lidech a nás je třeba třináct nebo dvanáct, takže to je trošku náš deficit, ale bojujeme s tím a snažíme se tam prostě udělat výborné výsledky."
Jan Maštalíř, trenér hráčů do 15 a do 18 let: "My jsme si vybojovali opravdu účast mezi elitou a celá republika nás teď takhle vnímá a my budeme chtít v příští sezóně vlastně tohle obhájit. Tyto naše pozice, které jsme letos vydobyli."

Sezónu tak hodnotí trenéři jako vydařenou, i když do ní výrazně zasáhla pandemie koronaviru.

Zbyněk Volný, trenér hráčů do 13 let: "Sezóna na to, jak vypadala negativně kvůli té epidemii, která nás taky samozřejmě postihla, tak nakonec dopadla velice dobře."
Jan Maštalíř, trenér hráčů do 15 a do 18 let: "Byla náročná, protože byla přerušená hned na začátku a začínali jsme sezónu až vlastně na konci května a tím se stalo to, že jsme měli nahuštěný program a že jsme hráli každý víkend buď sobota nebo neděle kategorie do 15 nebo U18, hráči si neměli prakticky čas odpočinout a sezóna probíhala v rychlém tempu."

Klub chce teď soustředit na nábor nových hráčů, kteří by posílili mužstvo a pomohli tak v dalších bojích o účast mezi nejlepšími týmy v Česku.

Matyáš Novotný, hráč v kategorii do 13 let: "Baseball je to super sport, je to kolektivní hra, strašně mě to baví, mám tu hodně kamarádů.

Současní hráči z Frýdku-Místku se každoročně dostávají i do reprezentačních výběrů.
IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 16 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Engelmann Czech s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 160 Kč/měsíc

Detail

STAVING Frýdek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků