Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti, dospělí i senioři reprezentovali Frýdek-Místek v Plavecké soutěži měst

Děti, dospělí i senioři se stali na chvíli plaveckými reprezentanty Frýdku-Místku. Ten se totiž přihlásil do plavecké soutěže měst. Během celé středy se tak plavalo od rána až do večera na Olešné a na školním bazénu Základní školy Jiřího z Poděbrad. K zápisu do tabulky stačilo libovolně uplavat 100 metrů.

Oba přihlášené bazény byly po celý den zaplněné plavci všech věkových kategorií. Na 11. Základní škole se do soutěže zapojily i ti nejmenší plavci. V sedmnáctimetrovém bazénu museli zdolat 6 délek.

Anketa Děti: 1.) "Bylo to v pohodě. 2.) "Bylo to docela těžké, ale zvládl jsem to." 3.) "Já jsem to taky nějak zvládl dobře." 4.) "Bylo to dobré, ale ke konci už jsem tak nemohla."
Romana Lesňáková, trenérka plavání: "Já mám velice šikovnou a hodnou skupinku, plavali teda 100 metrů. Většinou plavali prsa, ty umí nejlépe, ale pak tam máme opravdu jednu slečnu, naši Elišku, která chodí plavat i do oddílu a tím pádem i nám ukázala kraul, motýlka, všechno jsme poměřili, děti to krásně zvládly a dostaly takovou malou odměnu za to."

Letos se do plavecké soutěže zapojilo 22 měst, které byly rozděleny do tří kategorií podle počtu obyvatel. Moravskoslezský kraj měl v každé kategorii zastoupeno jedno město. Kravaře, Kopřivnici a Frýdek-Místek.

Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "Jsme rádi, že se nám přihlásilo co nejvíce lidí. Začali jsme plavat ráno na krytém Aquaparku Olešná, kde nám odplaval klub seniorů a nyní se nacházíme na školním bazénu, kde nám děti plavou v rámci povinné plavecké výuky."

Cílem akce je přilákat všechny věkové kategorie k plavání, které se dá celoročně využít k pohybové aktivitě. Soutěž probíhá už od roku 1992 a letos byla zařazena pod mezinárodní projekt Evropského týdne sportu. Každý plavec mohl pomoct v boji o nejlepší výsledek mezi ostatními městy.

Jana Adamczyk Vicherová, vedoucí Aquaparku Olešná: "Každý, kdo přišel a chtěl reprezentovat naše město, dostal na našich pokladnách desetiprocentní slevu, symbolický náramek na památku a šel si odplavat tu naši stovku. Změřili jsme mu čas a na základě toho jsme ho obodovali. Večer jsme poslali všechny výsledky a daný organizátor nás zhodnotil."

Frýdek-Místek nasbíral ve své kategorii 3170 bodů, což stačilo na třetí místo. První v kategorii města nad 50 tisíc obyvatel skončil Zlín. Nejstaršímu účastníkovi v celé soutěži bylo neuvěřitelných 92 let a byl z Kravař.
Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků