Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší radost dělají dětem trampolíny. Novinka, kterou ve Frýdku-Místku dostalo poprvé nově postavené dětské hřiště

Trampolína, to je největší tahák na nově vybudovaném dětském hřišti ve vnitrobloku Ostravská ve Frýdku-Místku. Jde totiž o novinku, která doposud na žádném jiném hřišti ve městě nebyla. Výstavba nového hřiště vyšla městskou kasu na necelých 5 milionů korun a jen co se dokončilo, hned se začaly stavět další. Na Lískovecké ve Frýdku a v Lískovci.

Dětských hřišť není nikdy dost. To je zřejmě heslo, kterým se řídí magistrát ve Frýdku-Místku, který buduje jedno moderní hřiště za druhým. Nově otevřené hřiště ve vnitrobloku Ostravská si děti velmi oblíbily.

Anketa Děti: 1.) "Co už si tady všechno vyzkoušela a co se ti tady líbí?: Mi se líbí ta skluzavka a trampolína." 2.) "Asi trampolína."

Trampolíny zapuštěné do země jsou ve městě novinkou, žádné jiné hřiště je zatím nemá. Mimo to hřiště nabízí i řadu herních prvků pro malé i větší děti.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Na hřišti nechybí pískoviště, kolotoč, houpací ani prolézací sestava s klouzačkou. Pod herními prvky je dopadová plocha z lité pryže, která tlumí náraz a v případě pádu snižuje riziko poranění. Na to jsme mysleli i při výběru trampolín. Zvolili jsme zemní trampolíny, které jsou po skákání bezpečnější, než nadzemní a byl to dobrý tah."
Anketa Dospělí: 1.) "No je super, pro malé je ideální." 2.) "Je parádní no, hlavně ta trampolína se dceři strašně líbí."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Nejen trampolíny, ale i ostatní herní prvky vylákaly děti od počítačů a televize a přiměly je k pohybu. Navíc spolu s dětmi tráví volný čas i dospělí, což je dobře. Přisuzuji to celkovým úpravám v dané lokalitě, kultivovaný a čistý prostor jednoznačně láká. Chci věřit, že si ho místní budou vážit a sami přispějí k tomu, aby se v něm cítili dobře, třeba tím, že v něm budou udržovat pořádek."

U hřiště bylo vysazeno čtyřicet okrasných keřů a na podzim bude kolem chodníku vysazeno deset nových stromů. Kompletní práce realizovaly městské technické služby za necelých pět milionů korun, což bylo dokonce o jedem milion méně, než předpokládala projektová dokumentace. Do obnovy a výstavby dětských hřišť investuje magistrát dlouhodobě. Dohromady je jich na území města už sedmatřicet.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Na sklonku loňského roku jsme nechali vybudovat nové hřiště v Sadech Bedřicha Smetany u řeky Ostravice, vedle kterého jsou k dispozici také nové pingpongové stoly a koše na discgolf, takže park nabízí využití všem bez rozdílu věku. V těchto dnech jsme dokončili hřiště na Ostravské, s velkým předstihem, skoro měsíčním bylo dokončeno nové hřiště v Lískovci, které vzniklo v blízkosti současného asfaltového hřiště a které je vybaveno herními prvky pro děti od tří do dvanácti let. Pilně se pracuje také na výstavbě dalšího dětského hřiště a to na ulici Lískovecká ve Frýdku."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Jedná se o menší hřiště, je to na základě požadavku občanů, bude se jednat o soupravu dětských prvků, které jsou zhruba pro děti ve věku od 3 do 12 let, konkrétně bude tam 5 těch prvků, s tím, že tam bude jedna skluzavka, jedna pružinová houpačka, vahadlová houpačka, bude tam pískoviště, bude tam prolézačka, ta dopadová plocha bude z pryžových dlaždic, bude celé to hřiště oploceno a defacto tam budou instalovány dvě lavičky a odpadkový koš."

Náklady na vybudování tohoto hřiště vyjdou město na 580 tisíc korun a hotovo by mělo být do konce října.
Engelmann Czech s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 160 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 16 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Důl Paskov, Staříč
Frýdek-Místek
od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků