Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé by se neměli shlukovat, Frýdek-Místek proto raději uzavřel všechna dětská hřiště

Krizový štáb ve Frýdku-Místku rozhodl o uzavření všech dětských hřišť ve městě. Je to z důvodů snížení rizika přenosu nákazy a také aby se zabránilo porušování vládního nařízení o shlukování. Na jednání zazněl také plán vybavit domovníky v městských bytech dezinfekcí na dezinfekci společných prostor.

Na dětských hřištích si magistrát ve městě velmi zakládá, protože dětská radost z herních prvků je k nezaplacení. Každopádně po jednání krizového štábu bylo rozhodnuto o mimořádném kroku, který zřejmě rodiče a především děti vůbec nepotěší.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My jsme z toho důvodu co tam zaznělo a na radu krajské hygienické stanice a dalších odborníků uzavřeli od středy všechna sportoviště a dětská hřiště ve městě, protože stejně podle nařízení vlády se nesmí shlukovat více než 6 osob."

Město tím chce zabránit možnému porušování vládních nařízení a hlavně snížit každé možné riziko přenosu nemoci.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Na těch dětských hřištích vzhledem k tomu, že i školy jsou zavřené, pokud bude pěkné počasí, tak byla velká obava z toho, že se tam nahrne 20, 30, 40 dětí a mohl by to být další epidemiologický problém. Takže z toho důvodu jsou do odvolání všechna sportovní hřiště i dětská hřiště uzavřena, ta co jsou oplocena jsou zamknuta, ta co nejsou oplocena, tak bych chtěl poprosit občany, aby se tam nikdo neshlukoval a opravdu táhněme za jeden provaz, ať se tady této epidemie a pandemie brzy zbavíme."

Hygiena také doporučila městu snížit dezinfekci autobusových zastávek, protože lidé by tam měli být už zodpovědní. Magistrát se také rozhodl, že opět vybaví dezinfekcí a ochrannými pomůckami domovníky v městských bytech.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Se nám to osvědčilo v té první vlně a právě v těch bytech třeba na zábradlích a podobných zařízeních je určitá pravděpodobnost, že by mohlo dojít k přenosu, takže tam má velký význam tu dezinfekci provádět a samozřejmě, že to jsou městské byty, tak vybavíme domovníky z městských zásob těmito prostředky."

Hygiena by navíc potřebovala zřídit call centrum přímo ve Frýdku-Místku, radnice proto prověří, zda jí může být v tomto směru nápomocná.
Engelmann Czech s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 160 Kč/měsíc

Detail

Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků