Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiče novorozených dětí ve Frýdku-Místku si budou muset na vítání občánků opět počkat

Po půl roce obnovili vítání občánků a stihli přivítat děti narozené z loňského roku. Teď se měly ve Frýdku-Místku vítat děti narozené letos. Vládní nařízení ale všechno změnilo a magistrát tak oblíbenou a dlouho očekávanou akci vítání občánků musel zase zrušit.

Ve čtvrtek 22. října mělo proběhnout v reprezentativních prostorách Rytířského sálu frýdeckého zámku další oblíbené slavnostní vítání občánků. Rodiče se ho ale bohužel nedočkají.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V návaznosti na vládní opatření proti koronaviru jsme byli nuceni opět zrušit společenský obřad vítání občánků. Bohužel se tak stalo již opakovaně. Už na jaře jsme museli kvůli koronaviru tuto slavnostní akci, kdy jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území města vítány mezi občany města, odložit. Zrušit jsme tenkrát museli 4 termíny."

Na plánované vítání tak rodiny čekaly více půl roku. Obnovilo se v září, kdy proběhly 3 termíny a během nich chodili navíc rodiče na etapy. Většina dětí už tak místo klidného spaní v peřince spíš pobíhala po Rytířském sálu a zvědavě prozkoumávala okolí. Rodiče byli ale za obnovenou akci rádi.

Anketa: 1.) "Dojmy jsou fajne, máme zdravé dítě, konečně jsme se dočkali i vítání občánků, jsme za to rádi a tak si tady tento moment užíváme." 2.) "Je to první syn, první dítě a bylo to moc milé. Jsme rádi, že jsme měli možnost takhle oficiálně být přivítáni, dostat nějaké dárečky, je to hezké od města určitě." 3.) "Je to první, vnímám to skvěle, tady už si to přivlastňuje zase všecko, že."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V září, kdy jsme akci opět spustili, jsme vítali mezi nové občánky města děti narozené ještě loni, protože na jaře jsme je přivítat nemohli. Takže děti už mezitím dorostly, nešlo o novorozeňata, ale už o batolata. Bylo jich zhruba 50."

V dalších plánovaných termínech od 22. září se měly vítat už děti narozené začátkem letošního roku.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Bohužel se tak nestane, akce je kvůli koronaviru opět zrušena. S největší pravděpodobností se nebude konat vítání ani 5. listopadu a jestli bude vítání 3. prosince se uvidí."

Pozvánky k vítání občánků jsou rodičům zasílány na základě vyplněné přihlášky, kterou dostanou spolu s rodným listem dítěte. Na obřad jsou zváni minimálně dva týdny před termínem jeho konání. Pokud jim termín nevyhovuje, mohou ho po dohodě přesunout.

Tomáš Benedikt Zbranek, zastupitel Frýdku-Místku: "V loňském roce bylo slavnostně přivítáno 285 občánků, každému dítěti je věnováno několik menších dárků, a to včetně knihy, maminky obdrží kytici."

Běžně se k vítání přihlašují děti až do jednoho roku věku, otázkou ale zůstává, kdy se slavnostního obřadu kvůli pandemii koronaviru dočkají.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků