Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chátrající spojovací krček u Kina Petra Bezruče ve Frýdku-Místku jde k zemi

Dlouhodobě nevyužívaný a za hranicí životnosti. Takový byl stav spojovacího krčku mezi Kinem Petra Bezruče ve Frýdku-Místku a protější budovou s obchody a restaurací. Město se proto rozhodlo krček zbourat. Demoliční práce by měly být hotové začátkem listopadu.

Roky chátrající budova Kina Petra Bezruče budí už delší dobu mezi místními rozporuplné pocity. Několik let je již připraven návrh na její rekonstrukci. Bylo naplánováno, že by o ní mohli rozhodnout také lidé v referendu, to ale na mimořádném červencovém zastupitelstvu neprošlo. Řešení situace navíc komplikuje v poslední době i pandemie koronaviru, která výrazně krátí městský rozpočet.

Anketa: 1.) "Tady by to měli celé zbourat a né rekonstrukce proboha." 2.) "Že to už mohli do provozu dat, cosi tady, že to tak je furt ladem, také baračisko a ladem." 3.) "No je to katastrofa, co na to mám říct. Nikdo s tím nic nedělá a nevím, jestli nejsou na to peníze."

Zatím se město pustilo do malé investiční akce v podobě demolice spojovacího krčku mezi kinem a protějším objektem občasné vybavenosti.

Anketa: 3.) "Nevím jako, to mají celé zbourat a dat nějaké nové zábradlí, že to už je něco, neschopné asi provozu."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Spojovací krček byl dlouhodobě nevyužívaný a jeho technický stav už byl za hranicí životnosti, odpadávaly z něj podhledy a vlivem netěsnosti z něj také zatékalo do objektu kina. S ohledem na bezpečnost osob, které pod ním procházely do přilehlé budovy s obchody a s restaurací a na skutečnost, že se zachováním krčku se nepočítá ani při případné rekonstrukci a modernizaci kina, bude v těchto dnech stržen. Bezpečnost občanů je totiž pro nás prvořadá."

Práce realizuje ostravská společnost Demonstav, vyjdou na zhruba půl milionu korun a hotové by měly být začátkem listopadu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků