Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koloredovský park ve Frýdku-Místku dostává nové chodníky a chystají se i další opravy

Dlouho plánovaná oprava chodníků v Koloredovském parku ve Frýdku-Místku se konečně stala skutečností. Starý popraskaný a deformovaný asfalt se likviduje a místo něj bude položen úplně nový. Hotovo by mělo být do konce října a park je i během aktuálních prací s opatrností průchozí.

Pracovní stroje i zaměstnanci technických služeb jsou opět v plném pracovním nasazení.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Po tom druhém říjnovém týdnu, kdy nepřízeň počasí byla tak velká, že prakticky veškeré práce byly zastaveny, jsme zahájili rekonstrukci chodníků v Koloredovském parku v katastru Místek, s tím, že ty práce spočívají v odstranění stávajícího povrchu, pokládka nějakých nových opravených obrubníků v délce zhruba třiceti metrů a následná pokládka nového asfaltobetonového povrchu o rozloze 640 metrů čtverečních."

Oprava byla dlouho plánovaná, v parku byl už starý rozpraskaný a deformovaný térový povrch, který měl velké výrazné praskliny.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Už když jsme to připravovali, tak jsme se dlouho bavili, jestli tam zvolit spíš zámkovou dlažbu nebo asfalt, nakonec zvítězil asfalt z důvodů toho, že nemusíme bourat celé ty základy těch chodníků, které tam dneska jsou, takže ta oprava je ve své podstatě rychlejší a levnější, ale také to, že kdybychom tam dali zámkovou dlažbu, tak zámková dlažba v parcích nám na to padá listí, které vzápětí se rozpadá v těch prasklinách nebo spíš v těch místech spojů zámkové dlažby a vzápětí nám z toho vyrůstá zeleň a my to potom musíme různými herbicidy likvidovat, tak nakonec opět padla volba na asfalt."

Koloredovský park tak opět získá na kráse pro všechny, kteří ho využívají.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten park slouží za prvé přilehlým nemovitostem, kde jsou naši senioři, ale i samozřejmě hrají si tam i děti z vilek, které jsou v okolí."

Během rekonstrukce je park plně průchozí, nicméně lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti. Hotovo by mělo být do konce října. Technické služby ale mají už plán i na další opravy ve městě.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Již máme nasmlouvány z rozhodnutí rady města další zakázky, konkrétně hned po státním svátku zahájíme rekonstrukci místní komunikace v katastru Panských Nových Dvorů naproti hřbitova, tam dojde k odfrézování stávajících deseti centimetrů asfaltovaného povrchu, k odstranění dalších dvaceti centimetrů toho nánosu s tím, že bude tento materiál odvezen na Frýdeckou skládku. Zpětně bude teda navezena nová dvaceticentimetrová vrstva a udělá se nová pokládka asfaltu. Kromě toho v první polovině listopadu budeme opravovat i některé menší chodníky na sídlišti na Anenské, tam možná taky budeme do konce října hotoví, pak na ulici Lískovecká."

V první polovině listopadu se pak bude opravovat ještě komunikace v katastru Lískovec naproti vodojemu a na Panských Nových Dvorech v části Kamenec.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků