Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek likviduje staré betonové a asfaltové plochy na sídlištích

Staré betonové a asfaltové plochy, které už dávno neplní svou funkci. Frýdek-Místek je postupně už roky likviduje a následně zatravňuje. Letos se takto promění dalších osm vytipovaných míst. Práce mají na starosti technické služby a vyjdou na jeden a půl milionu korun.

Opravdu velká hromada rozbitého betonu s asfaltem zůstala po likvidaci jedné z mnoha nevyužívaných ploch ve městě.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "My již posledních několik let se snažíme ve městě Frýdku-Místku různé asfaltové a betonové plochy, které již ztratily využití postupně likvidovat a nahrazovat zelení. Má to nejenom ten estetický charakter, ale je to obzvlášť důležité pro životní prostředí a v dnešní době je to celkem podstatné."

Město takto upravuje plochy už čtyři roky. Napomůže to nejen estetizaci, ale také zvýšení vlhkosti, zadržení vody v půdě a snížení teplot na rozpálených sídlištích.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "V tuto chvíli se například nacházíme na ulici Smetanova, kde kdysi historicky byly dvě pískoviště, tam v těch místech bývalo druhé pískoviště, které jsme již před nějakou dobou zrušili a zůstal kolem ní asfalt a beton, ten v tuto chvíli technické služby demolovaly a jak vidíte tady, tak je to celkem velká hromada a když se člověk podívá, tak není pouze tenká asfaltová vrstva, ale opravdu v té zemi toho betonu a asfaltu bylo hodně. Ten následně musíme ekologicky zlikvidovat a dojde ještě tady k zatravnění a bude tady krásná zeleň."
Petr Mikulenka, vedoucí investičního odboru: "Přínosem odstranění těchto zpevněných ploch je odstranění buď starých betonových ploch nebo odstranění sušáků, které se vlastně teď nevyužívají nebo přístupové chodníky, které už vlastně nikam nevedou."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V letošním roce bylo vytipováno zhruba 8 míst, s tím, že dvě místa jsou na ulici Revoluční a dvě místa na Smetanové ulici, dále se jedná o ulici Tolského, Puškinova, Na Bruzovské a ulici ČSA, jedná se o nějaké pozůstatky z dob minulých, kdy jednak vzhledově to nevypadá příliš dobře, takže tyto místa odstraníme a v drtivé většině dojde k zatravnění."

Letošní práce vyjdou město na zhruba 1,5 milionu korun. Lokality vždy vytipovávají při své pravidelné kontrolní činnosti a pochůzkách městem referenti odboru životního prostředí.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků