Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Antigenní testování neodhalilo v sociálních zařízeních ve Frýdku-Místku výrazné navýšení počtu nemocných

Sociální zařízení ve Frýdku-Místku už naplno rozjely antigenní testování. Naštěstí se nikde ve městě neprokázalo zvýšení počtu nemocných. Nové testy potvrdily pouze jednotky nových případů. Situace se pomalu začíná opět uklidňovat a postupně se vracejí do práce i zaměstnanci. Většina nakažených prodělala naštěstí mírný průběh nemoci.

Během minulého týdne dorazily do Frýdku-Místku nové testy na koronavirus. Dostaly je všechna sociální zařízení, které s nimi podle vládního nařízení musely otestovat jak klienty, tak zaměstnance. Výsledky naštěstí všechny příjemně potěšily.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Pohybujeme se teď okolo dvaceti pozitivních uživatelů za celý domov, což je super zpráva, protože fakt máme kapacitu okolo dvou set uživatelů. Takže vesměs mají slabý průběh, který bych přirovnal podzimní únavě."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Testování probíhalo pomocí antigenních testů, což má výhodu zejména v rychlosti určení pozitivity či negativity. Výsledek testů je znám totiž během 15 minut. Naštěstí výsledky testování neukázaly navýšení počtu pozitivních uživatelů ani zaměstnanců, a to ani v zařízeních města, ale ani v pobytových službách, které provozuje například Charita Frýdek-Místek. Celkem bylo otestováno 560 uživatelů a 450 zaměstnanců."

Domov pro seniory i Charita měly už nečekaný záchyt u klientů a zaměstnanců před několika týdny, testování tam v obou případech provedla hygiena, dalo se tak předpokládat, že rozjezd antigenních testů pouze potvrdí stav zachycený předchozím testováním.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "U nás ta situace je stále stejná. Máme zasaženo jedno oddělení v Oáze pokoje, jedno oddělení v Domově pokojného stáří, postupně se klienti i zaměstnanci uzdravují. Máme hotovou jednu vlnu testování, příští týden proběhne druhá vlna. S tím, že i u nás měly ty testy trošku zpoždění a v případě terénní pečovatelské služby, tak tam stále ještě čekáme, až ty testy přijdou."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem se všemi organizacemi v pravidelném kontaktu a situace je tedy ve všech zařízeních stabilizovaná. Nyní bude probíhat dle nařízení vlády testování s frekvencí jedenkrát za 5 dní. Věřím, že se situace nebude horšit, ale naopak dále zlepšovat."

Domov pro seniory měl v době velkého záchytu také výpadek před 20 zaměstnanců, většina už se ale postupně vrátila do práce, aktuálně zůstalo mimo 8 lidí.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Všichni už si myslíme, že fakt svítá světlo na konci tunelu, i to antigenní testování, ne každý to úplně přijal jako dobře, spíš už ale jenom tím, že pořád se bavíme o té ponurosti, o nějaké potřebě testování, o nějakých opatřeních, už to trvá dost dlouho, zároveň jsou to dobrá opatření, myslím si, že my jsme je měli natavené celou dobu."

Domov nic nepodceňuje, přesto se v této nelehké době snaží vyjít řadě klientů a jejich příbuzným vstříc. I když všude platí zákaz vycházení a návštěv, všichni uživatelé mohou využít pro spojení s rodinou videohovory, které jim domov zajistil díky tabletům.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Engelmann Czech s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 160 Kč/měsíc

Detail

Green Gas DPB, a.s. - pracoviště Paskov
Paskov
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků