Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedna z budov knihovny ve Frýdku-Místku prochází velkou rekonstrukcí za 45 milionů korun

Jedna z budov knihovny na Hlavní třídě ve Frýdku-Místku už prochází od září kompletní rekonstrukcí. Dlouhodobá oprava je rozplánována na 14 měsíců, vyjde na 45 milionů korun s DPH a knihovna díky ní získá doslova úplně nové, moderní, a také větší prostory. Budova totiž dostane ještě nadstavbu.

Více než 100 let stará budova knihovny na Hlavní třídě už opravdu potřebovala rekonstrukci. Po kompletním vyklizení se do ní nastěhovala stavební firma, která chce v rámci možností zvládnout co nejvíce prací, dokud to ještě umožní počasí.

Luděk Kelecsény, stavbyvedoucí: "Momentálně probíhají na této stavbě bourací práce, které se už blíží k závěru, to znamená oklepávání omítek, bourání stávajících podlah a začínají se provádět zednické práce, přípravy zdění ve čtvrtém patře a přípravy pro montáž nového krovu. Dál tady probíhají železobetonářské práce na montáži nového stropu."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedná se v podstatě o totální rekonstrukci pobočky městské knihovny v Místku, kdy budou vyměněny okna, fasády, rozvody, budou rozšířeny prostory knihovny."

Po rekonstrukci získá město reprezentativní budovu s novým vybavením i moderními technologiemi.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vznikne terasa, kde by mělo být zákoutí pro čtenáře, také bude prodloužen výtah, aby dosahoval až do vrchních pater, to znamená celá budova bude bezbariérová a my si od toho slibujeme kromě zkvalitnění prostor pro čtenáře také energetické úspory."
SYN – Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Celá tato rekonstrukce stojí přibližně 45 milionů korun a my se ještě v současné době snažíme získat další dotace na snížení celkových nákladů pro město Frýdek-Místek. Takovou investiční akci jsme v městské knihovně snad nikdy v historii neměli. Ty práce budou trvat celkem 16 měsíců, investiční akce začala v září tohoto roku a plán je, aby skončila v lednu roku 2022."

Nové prostory využije knihovna například pro výuku jak veřejnosti, tak zaměstnanců a nová letní čítárna bude mít výhled do parku. Díky nadstavbě dojde u stojedenáctky také k dalšímu propojení s vedlejší budovou, což zajistí bezbariérový vstup do Modrého salonku.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V rámci rozšíření prostor dojde k dostavbě dvou dalších pater, takže knihovna bude moci tyto prostory využívat k rozšíření svých aktivit."

Na konečný výsledek si ale knihovna i čtenáři budou muset ještě něco málo přes rok počkat.
Handicap-chráněná dílna s.r.o. - Třinec
Třinec
od 3 800 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 778 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků