Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílená kola Nextbike se dostala do Frýdku-Místku, jezdit tam budou od nového roku

Frýdek-Místek změní barvu sdílených kol. Od nového roku se mohou obyvatelé těšit, místo současných růžových Rekol, na kola modrá od společnosti Nextbike. Ta totiž vyhrála výběrové řízené na nového poskytovatele, a to na dva roky. Nextbike počítá, že hned ze začátku dodá do města ještě více kol, než bylo doposud, a to minimálně 160. Zjednoduší se i způsob výpůjček.

Sdílená kola jezdí po Frýdku-Místku a jeho okolí už od roku 2018. Doposud byli lidé zvyklí na růžová kola společnosti Rekola. Od nového roku převezme štafetu nový provozovatel, společnost Nextbike, která vyhrála výběrové řízení.

Lukáš Luňák, jednatel společnosti Nextbike Czech Republic: "Ty naše aktivity se takto rozšiřují již do pátého města v tomto regionu. Budeme nabízet nějakých 160 kol, uvažujeme i o zařezení elektrokol, ale to ještě necháváme otevřené. Zároveň by mělo dojít k nějakému rozšíření stanic, míst, kde si zákazníci mohou kola půjčit a vrátit."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Letos se nám do soutěže přihlásili dva uchazeči, jak současný dodavatel této služby Rekola, tak Nextbike, který nabídl cenu nižší. Dokonce nižší, než byla v předchozích letech a bude ji tedy poskytovat další dva roky. Rozhodli jsme se vyhlásit soutěž na dva roky, tak abychom mohli zajistit stabilnější službu pro občany. A tedy aby ten poskytovatel měl i větší možnost rozvoje na našem území."
Lukáš Luňák, jednatel společnosti Nextbike Czech Republic: "Věříme, že budeme postupovat podle našich standardů a péči, kterou tomu systému dáváme, to znamená servis kol, potažmo převážení, vybalancování, tak aby těch kol bylo byl neustále co největší dostatek."

Dvouletý závazek zároveň pomohl ke snížení ceny, kterou bude město za každé vypůjčení společnosti platit.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době by to mělo být kolem 14 korun za výpůjčku, dříve to bylo kolem 19 korun, takže ta služba bude určitě levnější. Jako novinka je také to, že kola se nebudou muset zapínat do stojanu, mají elektronické zámky, odemykají se v aplikaci."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Sdílená kola ve Frýdku-Místku se již stala tradicí a jsme velmi rádi, že si občané města tuto službu oblíbili. Kola změní barvu, ale věřím, že ta služba bude pokračovat i nadále a všichni občané budou spokojení."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stejně jako v předchozích letech budou mít uživatelé 15 minut zdarma, dalších 45 minut bude za 20 korun."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Je to určitý doplněk naší MHD zdarma a jelikož jde o dopravu na vlastní pohon, tak je mnohem ekologičtější a také zdravější."

Sezóna bikesharingu bude tradičně fungovat vždy od března do listopadu a kola bude možné opět parkovat v okolních obcích Sviadnov, Staré Město, Baška, Dobrá a Žabeň.
Handicap-chráněná dílna s.r.o. - Třinec
Třinec
od 3 800 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků