Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obě náměstí ve Frýdku-Místku už mají své vánoční stromy, trhy letos bohužel nebudou

Náměstí ve Frýdku i v Místku už mají své vánoční stromy. Jde o jedle vysoké dvanáct a deset metrů. Letos jsou navíc obě z místních lokalit. Instalace se jako obvykle stala velkým středem pozornosti kolemjdoucích, kteří měli ze stromečků velkou radost.

V pondělí dopoledne přijel na náměstí svobody v Místku návěs s obrovským vánočním stromem. Jen o něco málo menší přijel i na Zámecké náměstí.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Stejně jako v letech předcházejících vždy v pondělí v tom posledním týdnu před samotným rozsvícením naši zaměstnanci provozu zeleň kácejí dva stromy. V letošním roce to budou dvě jedle z lokality města, kde na místeckém náměstí Svobody půjde dvanáctimetrová jedle z ulice Nová na frýdecké náměstí bude desetimetrová jedle ze sídliště K Hájku."

Instalaci tradičního vánočního symbolu sledovaly na náměstí desítky kolemjdoucích, strom se všem líbil, a i pod rouškami bylo poznat, že dokázal lidem na tváři v tento nelehký čas vykouzlit nejeden úsměv.

Anketa: 1.) " No je krásný, jo." 2.) "Stromeček je teda moc krásný, to jo, to našli krásný strom, ale ty Vánoce si myslím, že budou takové smutnější, než obvykle." 3.) "Krásný." 4.) "No vidíte, je to omezené, člověk to musí vydržet, že? Nic se nedá dělat, stromeček pěkný, no jenom to nazdobit, že?"
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Na místeckém náměstí strom, tam půjde zhruba 100 stříbrných koulí, několik stovek zábleskových žárovek, které mění barvu a taky zhruba kilometrový řetěz led diodových světel. Na frýdeckém náměstí, tam to budou zábleskové led diodové žárovky ve studeném odstínu."

Vánoční trhy letos nebudou

Lidé doposud nevěděli, jak to letos bude s adventním městečkem a těšili se, že by přece jen mohla svitnout kapka vánoční naděje.

Anketa: 1.) "Uvidíme, jaké to bude s tím adventem, jestli ty stánky budou a bude to takové trošku veselejší pro ty lidi, přece jenom to k těm Vánocům patří, že jo." 2.) "Člověk tady přišel třeba i na punč nebo prostě podívat se na tu vánoční atmosféru."

Magistrát už ale v souvislosti na doposud stále platná vládní nařízení raději rozhodl, že vzhledem k preventivní ochraně zdraví obyvatel nebude vánoční městečko v takovém rozsahu, jak jsou lidé zvyklí.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "To znamená nebudeme letos instalovat stánky, budou prováděny jenom instalace takzvaných pasivních prvků, to znamená bude tam na místeckém náměstí betlém, budou tam rozmístění sněhuláci, zhruba 25 jehličnatých stromků. S tím, že na území města stejně jako v minulém roce budou instalování světelní andělé s hudebními motivy. Jeden bude u bývalého autobusového stanoviště, druhý v parku u Jošta a ten třetí letos nově na frýdeckém náměstí před zámkem."

Rozsvícení vánočních stromů a výzdoby města bylo naplánováno na pátek 27. listopadu, letos ale bez doprovodného programu, ten bohužel nebude ani během vánočního období.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail