Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kurzy a kroužky pro děti mohou zase fungovat, ve Frýdku-Místku se plní velmi rychle

Rozvolnění pomohlo otevřít i kurzy a kroužky pro děti. Středisko volného času Klíč tak od pondělí kontaktuje rodiče, že jejich děti mohou opět chodit do kroužků. Pokud se ale někteří z rodičů bojí, Klíč jim bez problémů vrátí zápisné. Podle vedení střediska je ale o kroužky od rozvolnění velký zájem.

V pondělí 7. prosince najeli ve Středisku volného času Klíč na standardní režim. Díky rozvolnění opět mohou nabízet kurzy a kroužky pro děti.

Petra Vlkošová, zástupkyně ředitele SVČ Klíč FM: "Reagujeme na nařízení vlády, máme veškerá bezpečnostní opatření nařízená tak, aby fungovala. Máme to vyzkoušené z jara i z celého léta, kde se nám podařilo odjet bez problémů všechny pobytové i příměstské tábory. Děti jsou zvyklé ze škol, takže roušky jim v některých kroužcích nečiní problémy."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "V každém kroužku může být 10 dětí a lektor, s tím, že teda na rozdíl třeba od sportovních klubů profesionálních, u nás teď nejsme omezení nošením roušek při sportovních a hudebních aktivitách a tady těch věcech."

Od pondělí zároveň Klíč obepisuje všechny rodiče, kteří přihlásily děti do kroužků ještě předtím, než se uzavřely, aby je informoval právě o tom, že kroužky bez problémů fungují nově dál.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Kroužky a kurzy, které víme, že jsme schopni odvézt celé, což je většinou ty pololetní, které měly končit v únoru, tak teď budou posunuty kolem března, dubna, odvedeme je celé, takže tam peníze nevracíme a ostatní kroužky, které už se nevlezou všechny schůzky, tak vracíme část zápisného."

Ve většině případů ale rodiče s pokračováním kroužků souhlasí.

Petra Vlkošová, zástupkyně ředitele SVČ Klíč FM: "Děti i rodiče se na kroužky těšily. Zatím se stává, že většina, takových 80 procent těch přihlášených potvrzuje, že budou chodit buďto už teď v prosinci a nebo že se chystají, že od ledna nás navštíví, takže my jsme připraveni, nemuseli jsme nějakým výrazným způsobem omezovat pedagogický program, protože ten je připraven tak, abychom ho zvládli i v těchto limitech."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Když si rodiče požádají a řeknou, že už nechtějí dítě dávat do kroužku, že mají třeba strach z té situace, my tomu rozumíme a vracíme plné zápisné bez jakýchkoliv nutností žádat o to zápisné nebo jakkoliv vyvíjet další aktivitu ze strany rodičů."

U kroužků, kde bylo přihlášeno více dětí, než bylo v současnosti povolená norma, našli pedagogové způsob, jak je rozdělit, aby se dostalo na všechny.

Petra Vlkošová, zástupkyně ředitele SVČ Klíč FM: "Buďto prostorově nebo časově, takže jsme schopni v podstatě kroužky, které probíhají ve středisku volného času, v jeho budovách a v některých tělocvičnách, pokrýt stoprocentně. Samozřejmě, že kroužky, které jsou běžně na základních školách, tak tam nás školy nepustí, předpokládáme, že pokud situace dovolí, tak že bychom od druhého pololetí potom se dostali i do těchto škol."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč FM: "Teď jsme tak trošku v očekávání, jak dlouho to otevřené vydrží, jestli nám to zase náhodou nezavřou, protože už jsou zase nějaké zprávy, že situace se zhoršuje a že v Moravskoslezském kraji to není úplně fajn, tak uvidíme, snad to do těch Vánoc vydrží, těch 2,5 týdne."

Většina obnovených kroužků se postupně velmi rychle obsazuje, pokud tedy máte o nějaký zájem, podrobnosti najdete na webu Střediska volného času Klíč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPoolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail

PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail